У Парагваї захопили і підпалили будівлю парламенту

11:03, 01.04.2017
У Парагваї захопили і підпалили будівлю парламенту

Палаюча будівля парламенту Парагваю.

Розлючені протестувальники узяли штурмом будівлю парламенту Парагваю і підпалили його в Асунсьйоні в ніч на суботу. Масові протести почалися після того, як на закритому засіданні Сенату президенту Парагваю Орасіо Картесу було дозволено повторно висунути свою кандидатуру на виборах.

 

Про це повідомляють світові і парагвайські ЗМІ у суботу.

 

Раніше в Асунсьйоні протягом декількох годин відбувалися зіткнення між демонстрантами і поліцією. Протестуючі палили автомобільні шини, поліція застосовувала сльозогінний газ і гумові кулі.

 

Як повідомляють парагвайські ЗМІ, в результаті зіткнень багато людей отримали поранення, серед них відомі в країні політики. Поранені були і співробітники поліції, заявив міністр внутрішніх справ Мігель Тадея Рохас Меса.

 

Приводом для протестів стало закрите засідання Сенату - верхньої палати Конгресу, на якому більшість сенаторів проголосували за те, щоб дозволити президенту Парагваю Орасіо Картесу повторно висунути свою кандидатуру на виборах.

 

Засідання Палати депутатів - нижньої палати Конгресу, присвячене цьому питанню, мало відбутися 1 квітня, причому більшість депутатів також схилялися до того, щоб дозволити Картесу висунутися повторно.

 

"Здійснено державний переворот. Ми будемо чинити опір, і ми закликаємо людей чинити опір разом з нами", - заявила сенатор-опозиціонер Дезіре Масі про амбіції Картеса.

 

Конституція Парагваю забороняє повторне висунення на президентських виборах з метою запобігти можливому відновленню диктатури в цій країні.

 

Адже парагвайський диктатор генерал Альфредо Стресснер правив з 1954-го по 1989-й рік і вісім разів переобирався на президентський пост.