Блокада Донбасу на третину зменшить ріст української економіки

15:34, 21.03.2017

Блокада Донбасу зменшить прогнозоване зростання української економіки приблизно на третину, повідомили в після розрахунків у Національному банку України

Національний банк, взявши до уваги ефекти від блокади Донбасу, переглянув попередній прогноз економічного зростання у 2017 році з 2,8% до 1,9%.

"Через захоплення терористами підприємств, що діяли в українському правовому полі, розрив ланцюгів виробництва та постачання готової продукції скоротиться обсяг випуску продукції металургії та видобувної промисловості, коксу, електроенергії", - заявили у НБУ.

Національний банк очікує, що найбільший ефект від торговельної блокади українська економіка відчує у поточному році.

"Як наслідок, темпи економічного зростання у 2017 році можуть бути нижчими, ніж у січневому прогнозі на 1.3 п.п,. внаслідок торговельної блокади", - йдеться у повідомленні.

Регулятор наголошує, що цей негативний ефект від блокади буде переважно компенсовано за рахунок інших чинників, насамперед - більш сприятливої цінової кон’юнктури на зовнішніх ринках для товарів українського експорту, ніж прогнозувалося раніше.

"Чистий позитивний ефект на економічне зростання від сприятливої ситуації на зовнішніх ринках становитиме приблизно 0.4 п.п", - заявили в НБУ.

Раніше повідомлялося, що при песимістичному макроекономічному сценарії Кабінету міністрів гривня на кінець року може втратити 5,6 гривень по відношенню до долара, перетнувши позначку в 32 гривні за долар.