Міжнародна правозахисна організація Amnesty International констатує погіршення ситуації з правами людини в Україні у зв'язку зі збройним конфліктом на Донбасі та з анексією Криму.
Про це йдеться в звіті Amnesty International про стан справ у 2016-2017 роках.
"На сході України час від часу відбувалися неінтенсивні зіткнення, і обидві сторони порушували угоду про припинення вогню. І українські війська, і сили проросійських сепаратистів продовжували користуватися безкарністю, незважаючи на здійснені порушення норм міжнародного гуманітарного права, включаючи такі військові злочини, як тортури ", - йдеться у звіті.
Правозахисники заявляють, що і влада України і керівництво ОРДЛО незаконно затримували людей, підозрюваних в підтримці протилежної сторони, в тому числі для того, щоб використовувати їх в обмінах полоненими.
«Мирних жителів, запідозрених у симпатіях до противника, використовували у обмінах полонених», - йдеться у звіті.
Окремо розглядається ситуація зі свободою слова в Криму після анексії, яку в доповіді називають "російською окупацією".
Відзначається, що незалежні журналісти не могли працювати відкрито. Зокрема, окупанти не пускали журналістів з основної частини України і повертали їх «на фактичному кордоні» (адміністративній межі – Ред.).
«З місцевих журналістів і блогерів, що критично ставляться до російської окупації і незаконної анексії Криму, мало хто ризикував висловлювати свої погляди, побоюючись порушення справ», - додають правозахисники.
У звіті також підкреслюється, що жодне насильницьке зникнення, що послідувало за російською окупацією, не було розслідувано ефективно.
Відзначається також, що незалежні ЗМІ і активісти не могли вільно діяти на території ОРДЛО, а ЗМІ, які вважаються проросійськими, стикалися з утисками на контрольованій урядом території України.
У доповіді йдеться, що українська влада так і не змогла притягти до суду правоохоронців, відповідальних за застосування сили під час протестів на Майдані взимку 2013-2014 років.
Так, Генпрокуратура, навпаки скоротила штат і повноваження департаменту зі спеціальних розслідувань, і зосередила слідство на діяльності лише колишнього президента Віктора Януковича.
З іншого боку Україна заслужила похвалу з боку Amnesty за проведений за підтримки влади Києва в червні 2016 року гей-парад.
Оцінивши ситуацію у 159 державах, правозахисники дійшли до висновку, що в усьому світі відбувається вихолощення головних прав і свобод людини. При цьому особлива загроза, на думку правозахисників, нависла над принципом рівності прав усіх людей.
Amnesty Internationalвідзначає зростання у політиці - як на міжнародному, так і національних рівнях - риторики "страху і відрази".