Сьогодні День українського політв'язня
У нашій державі День українського політв'язня відзначають 12 січня. >>
(Фото з ФБ-сторінки Олексія Гончаренка)
Народний депутат Олексій Гончаренко розмалював уламок Берлінської стіни перед посольством Німеччини в Києві у середу. За допомогою червоного балончика депутат на знак протесту написав слово "NEIN", що з німецької перекладається як "Ні".
Про це Олексій Гончаренко повідомив у Facebook і виклав відповідні світлини.
Депутат зазначає, що тим самим він висловив протест стосовно нещодавніх висловлювань посла Німеччини в Україні.
"Свою символічну акцію протесту я присвятив вчорашнім прокремлівським висловлюванням посла ФРН в Україні Ернста Райхеля. У своїй заяві Посол повідомив, що не бачить проблеми проведення виборів в зоні АТО в умовах російської окупації", - пояснив Гончаренко.
Депутат додає: "Слова Посла Німеччини в Україні повністю відтворюють установку російської пропаганди, метою якої є легалізація терористів шляхом імплантації їх в українську владу. Подібні висловлювання не тільки образливі для українців і грають на руку Кремлю, але також суперечать Мінським угодами і позиції канцлера ФРН Ангели Меркель".
На його думку, Берлінська стіна є яскравим символом недавньої російської окупації Європи.
«Тому я саме в такий спосіб доніс чітку і коротку відповідь українців на зрозумілій для Посла мові. Вибори на Донбасі повинні проходити за стандартами ОБСЄ, а також в правовому полі українського законодавства, а не в присутності окупаційних військ», - констатує народний обранець.
Посольство Німеччини вже відреагувало на інцидент. Німецькі дипломати вважають таку реакцію депутата на висловлювання німецького посла в Україні неадекватною. І наголошують, що Гончаренко скоїв свій вчинок, прикриваючись депутатським імунітетом.
"Посольство Федеративної Республіки Німеччина дуже шкодує у зв'язку з пошкодженням і нівеченням депутатом Гончаренком фрагменту історичного Берлінського муру, розміщеного на території Посольства. Падіння Берлінського муру для всіх європейців, а також і за межами Європи, символізує звільнення від комунізму й радянської гегемонії. Водночас, має місце порушення Віденської конвенції про дипломатичні зносини", - йдеться у заяві німецької амбасади.
Водночас, офіційний представник МЗС Німеччини Мартін Шефер нагадав, що ФРН встановила дипломатичні відносини з Україною 25 років тому, і всі ці роки була партнером, підтримувала українські реформи, демократію, і масштаб цієї підтримки є "абсолютно безпрецедентним".
«Що стосується Берлінської стіни, то Німеччина розглядає її як політичний символ, у тому числі і для України, для її суверенітету, відновити який вона зуміла завдяки закінченню Холодної війни та періоду конфронтації між Заходом і Сходом, символом яких Берлінська стіна якраз і є», - додав пан Шефер.
Нагадаємо, що посол Німеччини в Україні Ернст Райхель днями зробив скандальну заяву, мовляв, для проведення виборів Донбасі Росія може не виводити свої війська.
Після цієї заяви посла запросили надати пояснення в Міністерство закордонних справ України та звинуватили у тому, що він ігнорує рішення ОБСЄ та ООН.
У нашій державі День українського політв'язня відзначають 12 січня. >>
В Україні в Інститут серця вперше провели ретрансплантацію серця. >>
Серію робіт «Діти війни», що відображають емоції дітей, які стали свідками воєнних подій створила маріупольська художниця Ірина Федоренко. >>
Списками місць для пошуку та ексгумації останків жертв історичних конфліктів обмінялися Україна та Польща. >>
Необхідні 25 тисяч підписів набрала петиція із закликом ввести санкції РНБО проти колишнього заступника голови адміністрації Януковича Андрія Портнова. >>
Із 2025 року курс «Підприємництво і фінансова грамотність» стане обов’язковою навчальною дисципліною для учнів 8-9 класів у закладах загальної середньої освіти >>