У Польщі відбувся форум "Європа-Україна"

20:00, 29.01.2017
У Польщі відбувся форум "Європа-Україна"

Пропагандист Ігор Коротченко намагається переконати, що Росія не вчиняє агресію (Олег Вострих. Фейсбук.)

“Можливості, яких не можна втратити” – під таким гаслом у місті Жешув, Польща, 26-28 січня 2017 року відбувся Х Форум Європа–Україна. Організатором став варшавський Інститут східноєвропейських досліджень.

Перша пленарна сесія була присвячена оцінці досягнень та недоліків демократії в Центрально-Східній Європі. Друга сесія розглядала питання економічного розвитку. Третя стосувалася міжнародної політики.

На форумі обговорювали питання протидії корупції, регіональної безпеки та боротьби з російською пропагандою.

Заступник голови Адміністрації Президента України розповів про ефективність системи ProZZoro, незалежність від газу з Росії, націоналізацію Приватбанку та інше. Дмитро Шимків  запевнив, що Україна продовжить боротьбу з корупцією. Володимир Вятрович на форумі поділився досвідом проведення заходів із декомунізації в Україні.

Ребека Хармс представляла на форумі позицію Німеччини. Вона запевнила, що досягнення України і надалі будуть підтримуватися європейськими партнерами, але їх позиція і надалі залишатиметься прагматичною в питаннях ефективності реформ.

Російська пропаганда стала однією із тем дискусій. Богуміла Бердиховська. журналіст видання квартальника "Więź", зазначила, що російська пропаганда в окремих країнах має різну форму. У Польщі, наприклад, вона концентрується на минулому, яке може поділити поляків і українців.

На думку Бердиховської, Захід досі не вміє протидіяти російській інформаційній війні. "У всякому разі слід розмовляти один з одним, задуматися над тим, які кошти, шляхи і аргументи слід прийняти, щоб стати принаймні більш ефективним в цій боротьбі з російським наративом", - переконана вона. Андреас Умлянд з Інституту Євроатлантичного співробітництва в Києві зазначив, що жертвами російської пропаганди є не тільки жителі Заходу, але перш за все самі росіяни.

Депутат парламенту Польщі Марчін Свінціцький розказав про плани зі зменшення залежності від російського газу та наголосив, що Європа мало зусиль докладає для умиротворення агресора.

Відлунням скандалу з мером Перемишля, якому було заборонено в'їзд до України, стало скасування дискусії "Польща та Україна. Баланс сусідства та співпраці". Представники правлячої партії Польщі "Право та справедливість" у знак протесту проігнорували запланований захід.