Українських заробітчан у Польщі захистить профспілка

17:40, 05.01.2017

Міжгалузева профспілка українських працівників у Польщі запрацювала в Україні у 2017 році. Профспілка допомагатиме нашим мігрантам вирішувати різноманітні проблеми, її  представництва уже активно працюють у Варшаві, Катовіце, Вроцлаві, Лодзі та інших містах.

 

Про це заявив голова Міжгалузевої профспілки українських працівників у Польщі Юрій Карягін у четвер.

 

«За усі 25 років незалежності України - це перша така профспілка, яка захищає інтереси наших українських мігрантів за кордоном. На сьогодні до мене звертаються і з інших країн українці, які працюють в Португалії, Іспанії, Італії, Німеччині, телефонують навіть з Канади. Тому хотів сказати, що наші зв’язки розширюються і, можливо, ми будемо допомагати нашим українцям не лише у Польщі, а й по всіх країнах, де вони працюють», - сказав пан Карягін.

 

За його словами, наразі у Польщі проживає близько 1 млн українців.

 

За попередніми розрахунками польської сторони, найближчим часом країна буде потребувати ще 5 млн. працівників, тому міграція до Польщі буде лише розвиватися. І саме цей факт змусив об’єднатися і створити таку Міжгалузеву профспілку.

 

Так, завдяки допомозі польських профспілок на початку минулого року спілку вдалося зареєструвати, а уже в червні провести організаційні збори. Наразі структура профспілки розбудовується, але деякі представництва уже активно працюють, зокрема у Варшаві, Катовіце, Вроцлаві, Лодзі та інших містах.

 

«Намагаємося співпрацювати з європейськими профспілковими організаціями, завдяки чому отримуємо методичну та організаційну допомогу, а також з українським посольством у Польщі. Іноді, коли людей ошукують, забирають паспорт, ця людина приходить до посольства, у неї немає грошей ані на фотографію, ані на харчування та квиток, аби повернутися на батьківщину. То ми знаходимо можливості, аби такі питання вирішити і допомогти такій людині», - наголосив Карягін.

 

І додає, що профспілка намагається зробити так, аби всі українці працювали у Польщі легально, бо лише тоді «вони зможуть укласти договір про працю і на базі цього договору матимуть усі соціальні права, медичне страхування, а також їм буде йти стаж».