Президент Володимир Путін заявляє, що саме йому належить ідея побудувати Керченський міст, який «допоможе розвитку відносин Росії та України в майбутньому».
Про це він заявив під час прес-конференції в Москві у п’ятницю.
На його думку, введення в експлуатацію Керченського мосту, заплановане на 2018 рік, посприяє розвитку російсько-українських відносин в перспективі.
На питання, як назвуть міст через Керченську протоку, Путін сказав: «Ви самі сказали, Керченський міст - це не я придумав. Я придумав його побудувати, а ви повинні придумати, як його назвати».
За словами російського президента, проекти зі зведення мосту були ще в царські часи і радянські часи. А під час Другої світової війни міст через Керченську протоку побудували фашистські окупанти.
«Окупанти його практично побудували, але не належним чином, оскільки криголамом його знесло», - додав Путін.
Зауважимо, що швидше за все, господар Кремля сплутав криголам з льодоходом. Адже в часи Другої світової некапітальний міст через протоку був зруйнований саме льодоходом.
«Я впевнений і сподіваюся, що рано чи пізно у нас станеться нормалізація відносин з Україною, і міст буде корисний для розвитку російсько-українських відносин у майбутньому. Це дуже затребуваний інфраструктурний елемент. Це буде дуже корисно для розвитку російсько-українських і комерційних і гуманітарних зв'язків», - зазначив Путін, який є причетним до анексії Криму і розв’язання гібридної війни на Донбасі.
Відповідаючи на інше питання Володимир Путін заявив, що не вважає, що Росія винна у війні на Донбасі та інших трагедіях, що сталися в Україні за останні три роки.
«Ми не вважаємо себе винуватими в тому, що все це сталося. Не ми були ініціаторами», – не кліпнувши оком сказав президент держави-окупанта і традиційно повторив, що причиною всіх бід став «державний переворот» у Києві, а «приєднання» Криму стало наслідком небажання самих кримчан цим миритися.
Нагадаємо, що Росія розпочала анексію Криму 20 лютого 2014. Міжнародне співтовариство визнало такі дії Росії незаконною анексією чужої території.