Другий пішов: Сергій Бабак відмовився від наукового ступеня після очільника МОН
Сергій Бабак, голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій офіційно відмовився від наукового ступеня доктора технічних наук. >>
Лілія Гриневич під час презентації концепції 12-річної школи. (Фото Міністерства освіти і науки)
Кабінет міністрів схвалив Концепцію реалізації державної політики у сфері реформування середньої освіти «Нова українська школа». Концепція передбачає перехід на 12-річне навчання і старт нової української школи вже у 2018-2019 навчальному році.
Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду в середу.
Представляючи концепцію, міністр освіти і науки Лілія Гриневич зауважила, що наразі лише 10% батьків задоволені станом нинішньої школи, а також 15% вчителів, 8% директорів шкіл.
«При цьому ми маємо на ринку праці дуже складу ситуацію, коли у нас є фактично працездатного населення всього трохи більше 16 мільйонів осіб і рівень зайнятості – 56%», - додала міністр.
На її думку, це пов’язано з неякісною освітою, яку надає сучасна школа. Згідно з останніми дослідженнями, саме змін у середній освіті хочуть 76% українців.
«І коли питають, де найбільш критична ситуація, знову вказують на середню освіту», - додала пані Гриневич.
Згідно з концепцією нової української школи, передбачається перехід на 12-річне навчання і старт нової української школи вже у 2018-2019 навчальному році.
Концепція передбачає перехід від школи знань до школи компетентностей.
«Це не означає, що в школі пропадуть знання. Знання зараз накопичуються з драматичною швидкістю – діти вже не йдуть в школу за знаннями, для цього є інтернет, дуже багато різних ресурсів. Їх треба навчити, як ці знання використовувати, класифікувати, як відрізнити добро від зла і як знайти ті знання, які тобі потрібні для вирішення індивідуальної життєвої ситуації чи професійного виклику», - вважає міністр освіти і науки.
Компетентності включають ядро знань, стійкі вміння та навички і цінності. Їх в концепції 10: спілкування державною (і рідною у разі відмінності) мовами, спілкування іноземними мовами, математична компетентність, основні компетентності в природничих науках і технологіях, інформаційно-цифрова компетентність та уміння вчитися впродовж життя.
А також – ініціативність і підприємливість, соціальна та громадська компетентність, обізнаність та самовираження у сфері культури, екологічна грамотність та здорове життя.
При цьому якраз останніх зі списку критично не вистачає українській школі, хоча саме вони дуже важливі для людини у ХХІ столітті.
«Ми можемо побудувати суспільство тільки через суспільство освіченого загалу. Тому що дуже часто ці 5-10% покидають країну, розбудовують економіку і стають кваліфікованими кадрами ті люди, які є в цілому в суспільстві. Тому нам треба дати можливість якісної освіти для всіх», - сказала міністр Гриневич.
Сергій Бабак, голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій офіційно відмовився від наукового ступеня доктора технічних наук. >>
Намір збільшити витрати на оборону до понад $20 млрд має Данія. Також скандинавська країна прагне задовольнити вимогу НАТО щодо оборонних витрат на рівні 2% ВВП до 2030 року. >>
Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України повідомив, що першим відмовився від ступеня кандидата наук. Механізм добровільної відмови від наукового ступеня було затверджено урядом 19 травня. >>
Джо Байден, Президент США сказав, що США продовжують розглядати питання передачі Україні далекобійних ракет ATACMS. >>
У ніч на понеділок 29 травня Повітряні сили ЗСУ знищили 37 крилатих ракет та 29 дронів-камікадзе типу "Шахед". >>
Для освоєння Місяця, а також в інших міжнародних програмах та космічних технологіях, використовують наукові розробки Інституту термоелектрики НАН та Міністерства освіти і науки України. >>