В Україні запровадять 12-річну школу в 2018 році

15:28, 14.12.2016
В Україні запровадять 12-річну школу в 2018 році

Лілія Гриневич під час презентації концепції 12-річної школи. (Фото Міністерства освіти і науки)

Кабінет міністрів схвалив Концепцію реалізації державної політики у сфері реформування середньої освіти «Нова українська школа». Концепція передбачає перехід на 12-річне навчання і старт нової української школи вже у 2018-2019 навчальному році.

 

Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду в середу.

 

Представляючи концепцію, міністр освіти і науки Лілія Гриневич зауважила, що наразі лише 10% батьків задоволені станом нинішньої школи, а також 15% вчителів, 8% директорів шкіл.

 

«При цьому ми маємо на ринку праці дуже складу ситуацію, коли у нас є фактично працездатного населення всього трохи більше 16 мільйонів осіб і рівень зайнятості – 56%», - додала міністр.

 

На її думку, це пов’язано з неякісною освітою, яку надає сучасна школа. Згідно з останніми дослідженнями, саме змін у середній освіті хочуть 76% українців.

 

«І коли питають, де найбільш критична ситуація, знову вказують на середню освіту», - додала пані Гриневич.

 

 

Згідно з концепцією нової української школи, передбачається перехід на 12-річне навчання і старт нової української школи вже у 2018-2019 навчальному році.

Концепція передбачає перехід від школи знань до школи компетентностей.

 

«Це не означає, що в школі пропадуть знання. Знання зараз накопичуються з драматичною швидкістю – діти вже не йдуть в школу за знаннями, для цього є інтернет, дуже багато різних ресурсів. Їх треба навчити, як ці знання використовувати, класифікувати, як відрізнити добро від зла і як знайти ті знання, які тобі потрібні для вирішення індивідуальної життєвої ситуації чи професійного виклику», - вважає міністр освіти і науки.

 

Компетентності включають ядро знань, стійкі вміння та навички і цінності. Їх в концепції 10: спілкування державною (і рідною у разі відмінності) мовами, спілкування іноземними мовами, математична компетентність, основні компетентності в природничих науках і технологіях, інформаційно-цифрова компетентність та уміння вчитися впродовж життя.

 

А також – ініціативність і підприємливість, соціальна та громадська компетентність, обізнаність та самовираження у сфері культури, екологічна грамотність та здорове життя.

 

 

При цьому якраз останніх зі списку критично не вистачає українській школі, хоча саме вони дуже важливі для людини у ХХІ столітті.

 

«Ми можемо побудувати суспільство тільки через суспільство освіченого загалу. Тому що дуже часто ці 5-10% покидають країну, розбудовують економіку і стають кваліфікованими кадрами ті люди, які є в цілому в суспільстві. Тому нам треба дати можливість якісної освіти для всіх», - сказала міністр Гриневич.