Українські військові звертаються до міжнародних інстанцій через катування, які до них застосовували бойовики і російські окупанти під час перебування в полоні на Донбасі. Наразі відповідні позови і скарги подали 47 колишніх полонених. У тому числі і до ООН.
Про це повідомив керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук у вівторок.
«47 колишніх полонених вирішили звернутися до міжнародних інстанцій через поводження з ними в полоні з боку бойовиків та російських найманців. 31 скарга вже направлена, в тому числі до Верховного комісара ООН з прав людини», - зазначив пан Ткачук.
За даними слідчих СБУ, найбільшу жорстокість терористи проявляли до воїнів-десантників, артилеристів, спецпризначенців, розвідників, бійців добробатів.
Керівник апарату голови СБУ також перелічив ті тортури, які застосовували до українських бійців, які перебували у полоні.
«Це ампутація кінцівок, удушення через блокування дихальних шляхів із застосуванням води або протигаза, ураження струмом, завдання опіків хімічними речовинами, погрози вбивством інших полонених, побиття гумовими палицями, залишення без їжі, тощо», - розповів Олександр Ткачук.
За його словами, слідчими СБУ опитано 1402 військовослужбовця, більшість з яких засвідчили, що до них застосовувалися тортури для примушення до переходу на бік ворога.
Згідно підтверджених даних, 27 бійців, які опинилися в полоні, під тиском катів перейшли на бік ворога.
«63 військових через катування були змушені дати згоду на співпрацю з російськими спецслужбами і повідомили про факт вербування СБУ після звільнення з полону. Військова контррозвідка попередила 76 фактів вербувань військових російськими спецслужбами. Всі вони не встигли передати інформацію кураторам», - розповідає представник СБУ.
Служба безпеки також оприлюднила відео свідчень бійців про катування. Зокрема один з «кіборгів» засвідчив, що його допитував чоловік з позивним «Чечен», коли він перебував в підвішеному положенні.
Один з колишніх полонених розповів, що багатьох бійців з добровольчих батальйонів розстрілювали на місці.
Нагадаємо, СБУ підозрює у тероризмі звільненого влітку 2016 року з полону бойовиків полковника ЗСУ Івана Без'язикова, якого бойовики називали «Дядя Ваня» і який намагався шпигувати на користь російських спецслужб.
Більше 95% звільнених з російського полону військовослужбовців ЗСУ піддавались тортурам або зазнали наслідків інших порушень Міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій. >>
Російський правитель Володимир Путін поставив завдання витіснити українські сили з Курської області до 20 січня, коли має відбутися інавгурація новообраного президента США Дональда Трампа. >>
Вирок суду першої інстанції, яким трьох громадян визнано винними у терористичному акті, що призвів до загибелі людей, та незаконному поводженні зі зброєю (ч. 3 ст. 258, ч. 1 ст. 263 КК України) і засуджено до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна - Верховний Суд залишив чинним. >>
Від березня цього року росія, порушила санкції ООН, поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (понад 56 тисяч тонн) сирої нафти, розплачуючись нею за військову підтримку Пхеньяном російської війни проти України. >>