Суд у Черкасах виправдав даішника Петра Паливоду за побиття журналіста під час Євромайдану

14:05, 12.12.2016
Суд у Черкасах виправдав даішника Петра Паливоду за побиття журналіста під час Євромайдану

Ігор Єфімов одразу після побиття.

Суддя Соснівського райсуду Черкас Юрій Рябуха виправдав колишнього заступника командира батальйону патрульно-постової служби Петра Паливоду, який розбив голову фотокореспонденту газети «Вечірні Черкаси» Ігорю Єфімову під час подій Революції Гідності 20 лютого 2014 року.

 

Таке рішення суддя Рябуха ухвалив у понеділок.

 

Цей процес був довгоочікуваним. Зазначимо, що 20 лютого 2014 року, під час зачистки міліцією блок-посту активістів Євромайдану при в’їзді до Черкас, з автобуса вискакували міліціонери і, пробігаючи повз журналіста, який був у жилеті з написом «Преса», по черзі жорстоко його били.

 

Бити продовжували й тоді, коли він упав. Після побиття, з розбитою головою, Ігор Єфімов потрапив до лікарні.

 

На суді дива не сталося.  Феміда  виправдала підсудного Петра Паливоду, який  у той час  був заступником командира батальйону.

 

Прокурор просив для підсудного три роки позбавлення волі, а захист наполягав, що повідомлення про підозру є хибним і складу злочину у діях колишнього правоохоронця немає.

 

«Я обурений таким рішенням Соснівського районного суду Черкас. 20 лютого буде три роки  після побиття. Весь цей час прокуратура розслідувала цю справу, я там дуже багато часу провів. Було пізнання, відтворення, а по факту – справа розвалилася», – говорить «УМ» постраждалий Ігор Єфімов.

 

І додає, що збирається подавати апеляцію на таке «справедливе» рішення суду.

 

«Це судове рішення є обурливим! Але дивуватися тут немає чому, бо прокуратура проводила неякісне розслідування, плутала свідків. І у влади, і у керівництва Генпрокуратури немає політичної волі боротися зі злочинами проти журналістів. Безкарність є надзвичайно гострою проблемою для українських журналістів, про це у своїх звітах наголошує і Міжнародна Федерація журналістів. А відсутність покарання провокує випадки брутального порушення прав журналістів у майбутньому та самоцензуру, коли медіа обмежуватимуть себе у темах, боячись насильства», – додає  перший секретар  Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

 

За його словами, НСЖУ планує залучити медіа- юристів для правової допомоги Ігорю Єфімову для подачі апеляції. А загалом, обіцяє пан Сергій, спілка журналістів вестиме громадський контроль у цій справі.

 

Зазначимо, що суддя Юрій Рябуха, який ухвалив скандальне рішення щодо даішника Паливоди, ще у 2015 році Указом Президента був переведений до Соснівського суду Черкас з Жовтневого районного суду Луганська.