Уманські перипетії: поблизу могили цадика Нахмана незаконно зводять готель, фото
В Умані, що на Черкащині, відбувається незаконне будівництво готелю біля могили цадика Нахмана, що є важливим місцем паломництва для єврейської громади. >>
Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет вважає, що політичні сили повинні не розпалювати ворожнечу в суспільстві, а співпрацювати між собою для блага України, щоби не популістськими закликами, а відповідальною діяльністю переконувати виборців довірити їм владу на чергових виборах.
Про це йдеться у зверненні патріарха Фларета до українського народу з нагоди Дня Свободи та Гідності, який відзначається у понеділок.
«З усією відповідальністю, як громадянин хочу засвідчити перед українським народом - для блага нашої країни обрані на демократичних і вільних виборах інституції, а саме Президент, Верховна Рада і місцеві органи самоврядування, повинні виконувати свої повноваження до кінця визначеного законом строку», - вважає предстоятель Української православної церкви Київського патріархату.
На його думку, на кожних виборах є переможці та переможені, за наслідками виборів формується політична більшість і опозиція.
«Однак якщо кожного разу незадоволені своїм програшем і опозиційним становищем політики будуть вимагати перевиборів – країна зануриться в хаос, потоне в популізмі та прийде до повного руйнування державних інституцій», - застеріг патріарх Філарет.
За його словами, в умовах зовнішньої агресії така безвідповідальна політична поведінка здатна привести до повного знищення української державності – як це сталося століття тому під час Української революції, коли через незгоду серед українських політиків молоду державу окупували кремлівські більшовики.
Патріарх Філарет визнає, що є багато приводів для критики як конкретних політиків, так і цілих державних інституцій, проте критика окремих осіб та їхніх дій не має перетворюватися на руйнування і знищення самих основ державності.
«Критикуючи дії Президента, Кабінету міністрів, Верховної Ради та інших інституцій, потрібно зберігати повагу та підтримувати самі ці інституції – тільки так може працювати демократична країна», - вважає предстоятель УПЦ КП.
Патріарх нагадав, що «і Помаранчева революція, і Революція Гідності сталися тоді, коли державна влада на всіх рівнях і у всіх гілках перестала належним чином виконувати свої обов'язки, коли вона свідомо стала на шлях неправди і обману власного народу, коли злочинці отримували від держави схвалення, а чесні громадяни зазнавали переслідування».
Він констатував, що за власну державність, незалежність, за гідність і свободу український народ заплатив у минулому та платить тепер дорогу ціну - ціну крові та життя патріотів.
«Лише наша громадська відповідальність, мудрість, суспільне єднання здатні зберегти і примножити, а не бездумно розтратити те, що так дорого здобуте», - підкреслив патріарх.
У цьому зв'язку предстоятель УПЦ КП нагадав слова Захара Беркута - героя однойменного твору Івана Франка, які втілилися в Революції Гідності та привели народ до перемоги: «Доки будете жити в громадськім порядку, дружно держатися купи, незламно стояти всі за одного, а один за всіх, доти ніяка ворожа сила не побідить вас».
В Умані, що на Черкащині, відбувається незаконне будівництво готелю біля могили цадика Нахмана, що є важливим місцем паломництва для єврейської громади. >>
Унаслідок чергової російської ракетної атаки вранці 20 грудня в Києві пошкоджено унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел. >>
Служба безпеки зібрала масштабну доказову базу на чотирьох високопоставлених російських кліриків, які поширюють кремлівський режим на тимчасово окупованій частині території України. >>
У ніч проти 9 грудня в Тбілісі комунальники зняли з ялинки, яку почала встановлювати влада, світлини співробітників грузинських ЗМІ, які постраждали під час розгонів акцій протесту або на яких цілеспрямовано нападали силовики чи "тітушки". >>
У Фрпнції, в Соборі Паризької Богоматері, в неділю 8 грудня, пройшла перша після руйнівної пожежі 2019 року меса. >>
Без змін залишив касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду обвинувальні вироки у вигляді трьох років позбавлення волі колишнім командирам відділень 3-ї роти київського «Беркуту» Віктору Ейсмонту та Володимиру Мохоню. >>