Раптово помер друг України, сенатор США Ліндсі Грем
Помер американський сенатор Ліндсі Грем, який підтримував Україну. Політик пішов з життя через раптову й коротку хворобу. >>
Місто Портленд охоплене масовими заворушеннями.
Масові безлади почалися на вулицях міста Портленд, що у штаті Орегон в ніч на п’ятницю. Протести місцевих противників новообраного президента США Дональда Трампа переросли у вуличний бунт: люди б’ються з поліцейськими, кидають у них саморобні снаряди, а також б’ють і палять автівки.
Про це повідомила поліція Портленду в соцмережах у п’ятницю.
«Якщо ви застрягли в пробці біля маршу протесту, залишайтеся у вашому автомобілі, зберігайте спокій і не провокуйте людей, які проходять повз», - попереджають поліцейські законослухняних місцевих жителів.
За даними поліції, бунтарі нападають на пересічних водіїв, які опинилися на їхньому шляху і пошкоджують їхні авто.
Також правоохоронці фіксують чисельні акти вандалізму. Зокрема, протестувальники розбили скляні вітрини кількох магазинів тощо.
«Через значні випадки кримінальної і небезпечної поведінки, протест вважається бунтом. Натовп був попереджений про можливість застосування спецзасобів», - йдеться у повідомленні поліції Портленду.

Демонстрантів, які беруть участь у мирних акціях протесту, поліція попросила переміститися на одну з площ в центрі Портленду.
Зауважимо, що масові протести в США почалися після того, як стала очевидною перемога на президентських виборах республіканця Дональда Трампа.

Акції протесту відбулися у десятках міст. Тільки вночі 10 листопада в Нью-Йорку заарештували близько 50 протестувальників. Багато протестів відбулося у великих містах: в Атланті, Остіні, Бостоні; Чикаго, Денвері, Філадельфії, Портленді, Сан-Франциско, Сіетлі та Вашингтоні.
Зокрема, у Чикаго нарахували декілька тисяч протестувальників, які перекрили вулицю на півмилі.
Сам Дональд Трамп назвав масові акції протесту «дуже несправедливими». На його думку, «на демонстрації виходять професійні протестувальники, підбурювані засобами інформації».
До речі, президент США Барак Обама увечері 10 листопада зустрівся з обраним майбутнім президентом Дональдом Трампом у Білому домі – це був перший крок до передачі влади після несподіваної перемоги республіканця.
Дональд Трамп складе президентську присягу і обійме посаду 20 січня 2017 року.
Помер американський сенатор Ліндсі Грем, який підтримував Україну. Політик пішов з життя через раптову й коротку хворобу. >>
Президент України Володимир Зеленський і президент Польщі Кароль Навроцький провели зустріч на полях саміту НАТО в Анкарі 8 липня – це їхня перша відома комунікація після того, як Навроцький позбавив Зеленського ордена Білого Орла. >>
Про припинення режиму припинення вогню між Штатами та Іраном. заявив Президент США Дональд Трамп – він більше не вважає чинним режим припинення вогню не має наміру продовжувати домовленості з Тегераном. >>
Роб Лі, 44-річний американець – зробив те, що досі не вдавалося нікому, після 17 років підготовки, майже 42 кілометрів сумарного набору висоти в горах і майже 200 кілометрів виснажливих запливів у відкритій воді. >>
У низці американських міст через рекордно-аномальну спеку скасували або перенесли святкові заходи до Дня незалежності США 4 липня. >>
Національний банк України випустив срібну пам'ятну монету "250 років із дня проголошення незалежності Сполучених Штатів Америки". >>