Росія перекинула на Донбас два напівпорожні гуманітарні конвої

10:13, 27.10.2016
Росія перекинула на Донбас два напівпорожні гуманітарні конвої

Дві колони так званого гуманітарного конвою з Росії порушуючи норми міжнародного права вторглися на Донбас через територію, неконтрольовану українськими прикордонниками. Про це йдеться у повідомленні Держприкордонслужби.

46 автомобілів прослідвали в Україну y час з 6:08 до 7:05 через російські пункти пропуску "Донецьк" та "Матвєєв Курган".
 
"Сьогодні російська сторона в черговий раз в односторонньому порядку здійснила пропуск на територію України (п’ятдесят сьомого), так званого, "гуманітарного конвою", - сказано в повідомленні.
 
"Оскільки РФ здійснила ввезення "гуманітарної допомоги" з порушенням норм міжнародного і національного права та погоджених модальностей, а також те, що представники МКЧХ не брали у цьому участі, українська міжвідомча група здійснювала лише візуальне спостереження без виконання контрольних функцій", - повідомили прикордонники.
 
 
"У ході візуального огляду транспортних засобів було встановлено, що вантажівки заповнені продуктами харчування, медикаментами, пожежно-технічним майном. Також уже традиційно автівки слідували напівпорожніми", - додали прикордонники.
 
Російська сторона відмовляється надавати Україні інформацію про зміст вантажу, а характер вантажу часто не відповідає зазначеному в повідомленнях з боку РФ.