Аеропорти України дерусифікують

14:35, 17.10.2016
Аеропорти України дерусифікують

Аеропорт у Дніпрі досі не декомунізовано.

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян вважає, що Міжнародний аеропорт «Бориспіль» та інші українські аеропорти мають позбутися російської мови та комуністичних назв. Таке завдання міністр поставив перед підлеглими під час апаратної наради у понеділок. Термін виконання: до 1 грудня.

 

Про це повідомляє прес-служба міністерства інфраструктури.

 

За словами пана Омеляна, вся інформація, яка розміщується в аеропортах України на електронних табло, вивісках, покажчиках або озвучується через гучномовці, має бути лише українською та англійською мовами.

 

«Ніякої російської мови не має бути. Це не тільки питання вживання державної мови – це питання самоповаги, в першу чергу. Так само і працівники аеропортів при спілкуванні з пасажирами мають послуговуватись українською, або англійською мовами», - сказав міністр інфраструктури.

 

Також Володимир Омелян підкреслив, що відповідно до Закону «Про декомунізацію», має відбутися зміна назв підприємств і установ, які мають відбиток радянщини.

 

«Це більшою мірою стосується «Укрзалізниці», бо ще й досі є низка станцій, які носять радянські назви. Але якщо аеропорт має термінал, склад, або хоча б кафе, в назві яких прослідковується радянський слід, це має бути змінено до 1 грудня. Це питання принципове», - наголосив міністр.

 

Пан Омелян звернеться з відповідним проханням до всіх авіакомпаній, які здійснюють авіаперевезення в Україні, щодо використання виключно англійської та української мов.

 

Окреме питання – транслітерація українських назв англійською мовою. Міністерство інфраструктури планує врегулювати його на рівні Кабінету міністрів України. 

 

Зауважимо, що в Україні щонайменше два аеропорти мають старі комуністичні назви: "Дніпропетровськ" і "Кіровоград", хоча міста, в яких вони розташовані, вже декомунізовані і мають назви Дніпро і Кропивницький відповідно. 

 

Як повідомляла «УМ», на початку жовтня міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що вже у грудні цього року на залізничному транспорті України всі написи на квитках, назви станцій, оголошення будуть виключно українською та англійською мовою. Російська мова на залізниці більше використовуватися не буде.

 

Це рішення неабияк обурило користувачів російських соцмереж.