Закарпатський депутат Батрина «заробив» довічне за підрив гранат у сільраді
До довічного позбавлення волізасудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати в будівлі Керецьківської сільської ради, що на Закарпатті. >>
Анатолій Федорук дякує прихильникам під стінами ГПУ. (Фото сайту "Громада Приірпіння")
Печерський суд обрав мірою запобіжного заходу для підозрюваного у незаконній забудові лісу міського голови Бучі Анатолія Федорука домашній арешт та носіння електронного браслету. Пан Федорук має перебувати в своєму будинку в Бучі з 22:00 до 7:00 ранку і не має права виїжджати з міста під Києвом.
Про це повідомили депутат Ольга Червакова на своїй сторінці у Facebook, а також сайт «Громада Приірпіння» в ніч на п’ятницю.
«Запобіжний захід щодо мера Бучі Федорука: домашній арешт з 22:00 до 7:00, заборона залишати місце проживання та носіння електронного браслета - рішення суду. Розглядається клопотання прокуратури щодо відсторонення від посади на період розслідування», - написала народний депутат Червакова.
Видання «Громада Приірпіння» додає, що у четвер група підтримки Федорука влаштувала пікет під будівлею слідчого управління ГПУ, що по вул. Симона Петлюри в Києві. Прихильники мера (серед яких було багато депутатів Бучанської і Ірпінської міськрад нинішнього та попередніх скликань) привезли палиці та порожні бочки, в які били, зустрічаючи Федорука, а також збирали підписи на його захист.
Сам міський голова Бучі, якому днями вручили підозру, подякував присутнім у мегафон за підтримку й сказав, що ця справа є «тиском на місцеве самоврядування».
Після допиту слідчими ГПУ, Анатолій Федорук разом з секретарем Бучанської міськради Василем Олексюком (який також став підозрюваним у справі розкрадання лісу) поїхали до Печерського райсуду столиці, де їм мали обрати міру запобіжного заходу.
Прокуратура вимагала для обох посадовців міру запобіжного заходу - домашній арешт з носінням електронного браслету та відсторонення підозрюваних від посад.
Печерський суд задовольнив клопотання прокуратури частково й обрав міру запобіжного заходу для Федорука - домашній арешт та носіння електронного браслету, але не відсторнив останнього від посади.
Нагадаємо, що 11 жовтня Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що меру Бучі Анатолію Федоруку і секретарю міськради Олексюку вручено підозри, не зважаючи на спроби підкупити слідчих.
Посадовцям інкримінують ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем). Йдеться про те , що пан Федорук незаконно передав у власність фізичним та юридичним особам 68 га земель лісового фонду першої категорії, вартістю понад 100 мільйонів гривень, а секретар ради Олексюк, у відсутність Федорука, також незаконно передав земельні ділянки лісового фонду площею понад 1 га.
21 липня в помешканнях мера Бучі Анатолія Федорука, а також його соратника і кума – мера Ірпеня Володимира Карплюка, відбулися обшуки слідчих Генпрокуратури.
Правоохоронці підозрюють обох мерів у незаконній забудові лісів, їм загрожує мінімум по 6 років ув'язнення.
Генпрокурор Юрій Луценко зазначив, що мери Бучі та Ірпеня протягом 2006-2012 років незаконно відвели у власність земельні ділянки своєму оточенню і потрібним людям з Києва. Зокрема, колишній віце-спікер Ради, комуніст Ігор Калетник отримав 14 га лісових угідь.
До довічного позбавлення волізасудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати в будівлі Керецьківської сільської ради, що на Закарпатті. >>
Ніхто із прокурорів, котрі незаконно обвинувачували учасників Євромайдану, і жоден суддя, який їх судив, станом на зараз не притягнуті до відповідальності. >>
Касаційний господарський суд у понеділок, 19 листопада, підтримав рішення Північного апеляційного господарського суду про те, що Довженко-Центр не має права оскаржувати рішення про його реорганізацію. >>
Військовослужбовця 56 бригади Сергія Гнезділова підозрюваного в дезертирстві Київський апеляційний суд рішенням від 19 листопада залишив під вартою. >>
Посадовців МСЕК і медустанов правоохоронці викрили в трьох областях України: за версією слідства вони були причетними до оформлення фіктивних інвалідностей для ухилення від мобілізації. >>
Обласний суд Ростова ухвалив незаконний вирок двом громадянам України у справі про шпигунство. Максим Махно та Сергій Ткаченко отримали по 12 років позбавлення волі. Докази їхньої провини публічно не були представлені. >>