У центрі Києва знесли трактором ресторан Device (відео)

16:49, 12.10.2016
У центрі Києва знесли трактором ресторан Device (відео)

(Фото з ФБ-сторінки Валерії Єгошиної)

Комунальники «Київблагоустрою» знесли в центрі столиці прибудову відомого ресторану Device протягом вівторка-середи. Для знесення вони використовували трактор. Персонал ресторану вискочив надвір, проте зарадити нічим не зміг – вдалося врятувати лише частину меблів та техніки.

 

Про це повідомляють користувачі соцмереж і інформаційна агенція УНН, яка оприлюднила відповідне відео.

 

«Ресторан Device на Хмельницького зараз. Комунальники психанули чeрeз кілька років приписів до власника з вимогою дeмонтувати прибудову до пам`ятки архітeктури», - написала журналістка Валерія Єгошина на своїй сторінці у Facebook.

 

 

Водночас, агенція УНН повідомляє, що знесення ресторану розпочалося ще у вівторок, близько сьомої ранку.

 

«КП «Київблагоустрій» за допомогою трактора зніс ресторан у центрі столиці. У столичній владі це назвали демонтажем. Власники ресторану заявили, що знесення будівлі відбулось без попередження та будь-яких рішень суду, які б визнали будівлю незаконною. При цьому, йдеться про те, що ресторан знаходився у будівлі, що визнана пам’яткою архітектури, а всередині будівлі знаходились люди», - повідомляє УНН.

 

 

 

 

Журналісти агенції відзначають, що на сайті «Київблагоустрою», ресторан Device  відсутній у переліку об’єктів, що підлягають демонтажу. Керівництво комунального підприємтсва нібито підтвердило, що знесення ресторану відбувалося без рішення суду, але за дорученням департаменту міського благоустрою.

 

Адміністрація ресторану продемонструвала пресі копію технічного паспорту, де визначено, що знесена комунальниками тераса не належить до тимчасових споруд, а є вбудованим нежитловим приміщенням, тож не підлягала знесенню. За їхніми оцінками, комунальники завдали ресторану збитків на півмільйона гривень. І ця  цифра не є остаточною, оскільки реальну суму збитків визначить експертиза, замовлена дирекцією ресторану.

 

В середу комунальники продовжили розбирати залишки тераси ресторану, при цьому,  громадський порядок навколо охороняла поліція. На місці чергувала карета швидкої.

 

При цьому, на місці відбулася невеличка сутичка: правоохоронці застосували сльозогінний газ і затримали співробітника ресторану на ім’я Артем, який намагався потрапити на місце роботи.

 

Голова Київської асоціації роботодавців Віталій Майко вже пообіцяв, що підстави та правомірність дій КП «Київблагоустрій» буде розгялнуто на засіданні організації. У середу представники асоціації виїжджали на місце, де ознайомилися з документами обох сторін конфлікту.