Стрибки з трампліна: 17-річна українка Глухова встановила два рекорди на Кубку світу
Українська спортсменка, 17-річна Жанна Глухова, встановила два рекорди України на першому етапі Кубку світу-2024/25 у норвезькому Ліллехаммері. >>
Міністри Еро і Штайнмаєр привезли до Києва обіцянку з Москви. (прес-служба Президента України)
Режим повного припинення вогню на сході України набуде чинності опівночі, 15 вересня, й триватиме тиждень. Таку обіцянку міністрам закордонних справ Німеччини і Франції дало російське керівництво у Москві. Сепаратисти самопроголошених ЛНР і ДНР також пообіцяли не стріляти.
Таку заяву зробив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр під час спільного брифінгу з міністрами закордонних справ Франції і України – Жаном-Марком Еро і Павлом Клімкіним, одразу після зустрічі з Президентом Петром Порошенком у Києві в середу.
«Ми приїхали сюди з оголошенням, з такою обіцянкою з Москви, що сьогодні опівночі набуде чинності режим припинення вогню на тиждень», - сказав пан Штайнмаєр. І додав, що Президент Порошенко також пообіцяв, що Україна буде дотримуватися режиму тиші.
Міністр ФРН каже, що вже через тиждень - 20 вересня Тристороння контактна група з врегулюванню ситуації на Донбасі повинна обговорити відведення військ від лінії розмежування.
«Якщо обидві сторони будуть дотримуватися режиму припинення вогню довше, ніж зазначений тиждень, то у нас з'явиться шанс, якого давно не було, а також з'явиться можливість досягти подальшого розмежування військ в окремих регіонах», - сказав пан Штайнмаєр.
Міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро, у свою чергу, вважає, що після встановлення режиму тиші на Донбасі Київ повинен почати виконання політичних умов мінських угод. Зокрема, на його думку, Україна має надати Донбасу особливий статус.
«Хочу порівняти цей процес з будівництвом будинку. І зараз ми закладаємо фундамент. Йдеться про припинення вогню, звичайно, про відведення військ в трьох пілотних зонах, які я згадував, говорячи про наступний тиждень. До цього також додається законопроект про місцеві вибори на Донбасі, а також про спецстатус», - сказав пан Еро.
Міністр Штайнмаєр підтримав свого французького колегу і додав, що пункти Мінських угод, які стосуються безпеки, повинні здійснюватися паралельно з політичними кроками.
«Як ми бачимо останнім часом, безпека неможлива без посилення політичного процесу. З іншого боку продовження політичного процесу неможливе без безпеки. Тож нам необхідно працювати над тим, щоб ми це втілили розумно і паралельно, тобто пакет безпеки і політичний пакет», - сказав міністр ФРН.
Пан Штайнмаєр додав, що в цьому контексті важливо відновити контроль України над кордоном з Росією, і це питання не зняте з порядку денного.
Водночас, як повідомляє прес-служба Президента України, під час зустрічі із міністрами МЗС Франції і Німеччини, Петро Порошенко наголосив, що оголошений раніше режим припинення вогню з 1 вересня не виконується: продовжуються артилерійські обстріли, є загиблі і поранені українські військові.
«Росія не демонструє жодного прогресу у виконанні мінських домовленостей, тому питання санкцій є дуже важливим. І санкції не лише через Мінськ, а через нелегальну анексію Криму, через агресію на сході України, через присутність російських військ», - наголосив Порошенко.
При цьому, Президент подякував міністрам Штайнмаєру і Еро за рішення відвідати після Києва Краматорськ та Слов’янськ.
Українська спортсменка, 17-річна Жанна Глухова, встановила два рекорди України на першому етапі Кубку світу-2024/25 у норвезькому Ліллехаммері. >>
Окремі чиновники в Україні можуть бути причетні до переслідування вчених – дослідників Голодомору-геноциду – найбільшого злочину Росії проти української нації. >>
Польські фермери зранку у суботу, 23 листопада, почали страйк перед пунктом пропуску "Медика – Шегині". >>
Про оцифрування й оприлюднення тисяч кримінальних справ про Голодомор повідомив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко >>
Підготовка російської федерації до геноциду щодо українського народу перед повномасштабним вторгненням включала створення розстрільних списків, мобільних пересувних крематоріїв та передбачала масові поховання. >>
23 листопада українці вшановуватимуть пам’ять жертв Голодоморів, зокрема – Голодомору-геноциду 1932–1933 років – одного з наймасштабніших звірячих злочинів в історії людства, скоєного московським комуністичним тоталітарним терористичним режимом на чолі з диктатором Сталіним. >>