Окупанти розпочали план провокацій під назвою «Перше вересня»

19:11, 31.08.2016
1 вересня Тристороння контактна група запланувала провести екстрену відеоконференцію через порушення режиму припинення вогню з боку бойо­виків.
 
Представник України у ТКГ Леонід Кучма ініціював проведення такої скайп-зустрічі саме 1 вересня о 12:00. 
 
За словами речника Кучми Дарки Оліфер, окупанти не дотримуються нещодавніх домовленостей у Мінську, згідно з якими опівночі 31 серпня мало відбутися повне та безумовне припинення вогню у зв’язку з початком нового навчального року. 
 
Але цього не сталося. Навпаки, за даними штабу АТО, ворог нарощує інтенсивність обстрілів. Так, у ніч на середу (саме тоді, коли гармати і міномети мали мовчати) бойовики 75 разів порушували режим «тиша». При цьому 25 обстрілів прийшлося на мирні населені пункти Луганщини вздовж усієї лінії розмежування.
 
Заступник голови Луганської облдержадміністрації Юрій Клименко повідомив, що найбільше постраждало місто Щастя, де внаслідок ворожого обстрілу зі 120-міліметрових мінометів побито стіни і вікна, а осколками посічено дахи у житлових будинках. Один будинок згорів. Важкі поранення отримала 31-річна мешканка Щастя, за її життя борються лікарі. Серед захисників України один поранений. 
 
На Маріупольському напрямку найбільше дісталося Красногорівці. Якщо напередодні це село обстріляли з «Градів», то в ніч на середу — з важкої артилерії: загалом на населений пункт «лягло» з півсотні снарядів калібру 152 мм. Прилизно стільки ж «гостинців» від російської артилерії «завітало» й до Широкиного. 
 
Українські офіцери вже зафіксували факти порушення бойовиками вогню у Красногорівці й передали ці матеріали спостерігачам ОБСЄ.  
 
У Головному управлінні розвідки Міноборони додають, що російські пропагандисти з Центру інформаційного протиборства (Новочеркаськ) уже запланували системні провокації, щоб звинуватити саме ЗСУ в порушенні режиму тиші, Мінських домовленостей і міжнародних норм.
 
За даними вітчизняної розвідки, ворог не став «вигадувати велосипед» i назвав план провокацій просто і зрозуміло: «Перше вересня». 
 
Відтак командувач так званого 1-го армійського корпусу бойовиків терористичної «ДНР» дав згоду на те, що в останній день літа й у перший день осені російські телевізійники та російські морпіхи з окупованого Новоазовська проведуть постановочні зйомки. Зніматимуть власноруч створену імітацію обстрілів шкіл та шкільних автобусів у Безіменному та Красноармійському.

ДО РЕЧІ

На території анексованого Криму та окупованих районів Донбасу, а також на східному кордоні з Україною Росія зібрала приблизно 100 тисяч військовослужбовців. 
 
«На Донбасі приблизно 40 тисяч, уздовж північного кордону, на сході теж приблизно 50-60 тисяч, це угруповання постійно змінюється і нарощується. Залучені три військові округи. Йде перекидання повітряно-десантних підрозділів, вони як дислокуються уздовж кордону, так і на територію Криму висаджуються.
 
Йде переміщення техніки, лише на території окупованого Донбасу перебуває 700 російських танків. Будь-яка ескалація конфлікту буде мати дуже криваві наслідки як для російської, так і для нашої сторони, тому російський агресор зважує свої сили», — повідомив речник адміністрації Президента з питань АТО Андрій Лисенко.
 
Водночас міжнародна організація Bellingcat у своєму звіті «Російські солдати в Україні: диявол у медалях» повідомляє, що до бойових дій на Донбасі було залучено десятки тисяч військових РФ. Такі дані організація отримала проаналізувавши з відкритих джерел кількість нагороджених у Росії військових за 2014 і 2015 роки.