Хоче закінчити війну: Трамп чекає на зустріч із Путіним
Дональд Трамп заявив, що чекає на зустріч із правителем рф володимиром путіним, щоб закінчити війну в Україні. >>
Пол Манафорт втратив свій вплив на Трампа через скандал із Януковичем.
Керівник передвиборної кампанії кандидата у президента США Дональда Трампа у 2012 року допоміг Партії регіонів перевести американським лобістам як мінімум 2,2 мільйона доларів.
Про це повідомляє агентство Associated Press у середу, з посиланням на власні джерела, знайомі з цими операціями.
Згідно з повідомленням, гроші були таємно переведені двом американським лобістським фірмам у Вашингтоні – Podesta Group Inc. і Mercury LLC.
Агентство зазначає, що закони США зобов'язують американських лобістів публічно повідомляти про представлення інтересів іноземних лідерів чи їхніх політичних партій і надавати детальні звіти про такі дії в Мін'юст США.
«Порушення є злочином і може призвести до п'яти років у в'язниці і штрафу до 250 тисяч доларів, – зазначають в Associated Press.
Разом з паном Манафортом, за даними AP, в інтересах Партії регіонів у 2012 році працював і його діловий партнер та ще один нинішній топ-стратег кампанії Трампа Рік Гейтс.
Також Гейтс допомагав керувати некомерційною організацією «Європейський центр сучасної України», яка була створена в Брюсселі на підтримку Януковича і до складу правління якої входили депутати Верховної Ради від ПР.
Саме ця організація найняла американських лобістів Podesta Group Inc. і Mercury LLC і заплатила їм $2,2 млн. доларів. Завданням цих компаній були, зокрема, зусилля проти прийняття резолюцій американського конгресу з вимогою до Януковича звільнити політичних в'язнів (як відомо, у той час за гратами перебували Юлія Тимошенко, Юрій Луценко та низка інших противників Януковича).
Ці фірми припинили цю діяльність невдовзі після втечі Януковича до Росії у лютому 2014 року.
Рік Гейтс підтвердив агентству, що познайомив американські лобістські фірми з «Європейським центром сучасної України» і що інколи надавав консультації фірмам, залученим до української політики. Однак він запевнив, що його діяльність не порушувала закон. Також він підтвердив, що і він, і Манафорт працювали на ПР.
У свою чергу керівники обох лобістських фірм заявили агентству, що не вважали, що повинні звітувати в Мін'юст США про свою роботу на ПР.
Нагадаємо, що Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) підтвердило перебування прізвища Манафорта серед списків «чорної бухгалтерії» ПР, згідно з якими він отримав 12,7 млн. доларів. Наразі за цією справою ведеться розслідування.
І хоча пан Манафорт заперечує отримання цих виплат, у середу стало відомо, що Дональд Трамп відреагував на скандал щодо співпраці свого політтехнолога із Януковичем і здійснив перестановку керівників своєї передвиборчої кампанії. Відтак, пан Манафорт частково втратив свій вплив на перебіг передвиборчої кампанії Трампа.
Дональд Трамп заявив, що чекає на зустріч із правителем рф володимиром путіним, щоб закінчити війну в Україні. >>
У неділю 22 грудня американський крейсер випадково збив винищувач-бомбардувальник США над Червоним морем, що стало найсерйознішим інцидентом за більш ніж рік американських операцій проти єменських повстанців-хуситів. >>
Найближчими днями адміністрація президента США Джо Байдена оголосить про свій фінальний пакет військової допомоги — на $1,2 мільярда. >>
До шортлістів 97-ї кінопремії Оскар потрапили два документальні фільми про війну в Україні – це "Порцелянова війна" режисерів Брендана Белломо й Слави Леонтьєва та "Одного разу в Україні" режисерки Бетсі Уест. >>
Допуск до державної таємниці найвищого рівня не отримає мільярдер, близький союзник обраного президента США Дональда Трампа, глава SpaceX Ілон Маск. >>
Від стратегічних помилок у створенні власних безпілотних систем армію США врятував досвід України у використанні безпілотників проти російських загарбників. >>