Вступ Туреччини в ЄС є немислимим – уряд Німеччини

11:43, 23.07.2016
Вступ Туреччини в ЄС є немислимим – уряд Німеччини

Федеральний уряд Німеччини вважає за необхідне пригальмувати переговори Євросоюзу з Туреччиною на тлі дій уряду в Анкарі після невдалого путчу.

 

На даний момент початок нового етапу перемовин щодо приєднання Туреччини до ЄС є "немислимим", заявив речник уряду Штеффен Зайберт, повідомляє DeutscheWelle.

 

"Проте він (Зайберт - ред.) відзначив, що рішення про зупинку переговорів приймає не Німеччина", - йдеться в повідомленні агентства dpa.

 

Водночас голова Християнсько-соціального союзу (ХСС), що також входить до правлячої коаліції, прем'єр Баварії Горст Зеехофер у інтерв'ю видання ммедіагрупи Funke заявив: "Коли бачите, як Туреччина демонтує правову державу після невдалого військового перевороту, необхідно негайно призупиняти такі переговори".

 

Нагадаємо, в Туреччині вже більше 10,4 тисячі осіб, які підозрюються в участі в невдалому державному перевороті, були взяті під варту.

 

Переговори Брюсселя та Анкари щодо можливості вступу Туреччини до ЄС почалися 11 років тому. У Єврокомісії у п'ятницю також заявили, що не призупинятимуть надання Туреччині коштів, передбачених для переведення її на європейські стандарти. З 2007 по 2013 рік ЄС надав Анкарі 4,8 мільярда євро, на період 2014-2020 заплановані ще 4,5 мільярда євро.