Українсько-американські навчання «Сі Бриз - 2016» стартують 18 липня і триватимуть до 30 липня. Тема навчань - більш масштабних, ніж у попередні роки, проведення багатонаціональної операції з безпеки в кризовому регіоні. Церемонія відкриття навчань відбудеться о 10.00 18 липня в 59-у гарнізонному будинку офіцерів (м.Одеса, вул. Пироговська, 7/9). Про це повідомляє Міністерство оборони Украині.
Операції відбуватимуться у північно-західній частині Чорного моря, а також на полігонах у Одеській та Миколаївській областях. У морській частині планується задіяти понад 25 кораблів, катерів і суден під прапорами України, США, Туреччини та Румунії. Морські піхотинци та спеціальні підрозділи України, США, Молдови та Грузії, відпрацьовуватимуть взаємодію багатонаціональної тактичної групи за стандартами НАТО.
Десантники висадяться в Одеській області. Вони долатимуть водні перешкоди та виконуватимуть інші навчально-бойові завдання під повітряним прикриттям артилерії. Для проведення операції також будуть задіяні інженерні підрозділи.
Українсько-американські навчання серії "Сі Бриз" проводяться з 1997 року щорічно з метою підготовки та нарощення бойової готовності Військово-морських сил Збройних сил України. Відповідний документ - "Меморандум про порозуміння та співробітництво з питань оборони та військових відносин між Міністерством оборони США та Міністерством оборони України" було підписано 1993 року. Навчання проводяться на двосторонній основі, але є відкритими для інших країн. У різні роки участь у "Сі Бриз", крім США і України, брали інші країни-члени НАТО, а також країни чорноморського регіону.