У середовищі бойовиків «ДНР» викликала ажіотаж інформація про передачу США українській стороні 14 контрбатарейних радарів класу AN/TPQ-49 і AN/TPQ-36, призначених для виявлення і визначення координат мінометних і артилерійських позицій супротивника.
Про це повідомляє народний депутат, координатор руху «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук на своїй сторінці в Facebook.
«За версією терористів, дані радари знадобилися ЗСУ для підготовки найближчим часом наступу на Донецьк і Горлівку (хоча домовленість про поставку даних систем України була укладена з США ще у 2015 р. колишнім прем'єр-міністром А.Яценюком, частина радарів була отримана Києвом тоді ж)», - йдеться у повідомленні.
Крім того, «військова розвідка ДНР» продовжує повідомляти про нібито існуючі плани керівництва сил АТО зайняти Докучаєвськ.
Також «широкомасштабних дій» українських військ чекають і в «ЛНР». Зокрема, бойовики поширюють чутки, що командування ЗСУ збирається «радикально вирішити проблему» активних дій в «зеленці» диверсійно-розвідувальних й «малих груп» бойовиків уздовж р.Сіверський Донець. У зв'язку з чим в район Лисичанська сили АТО нібито активно перекидають реактивні системи залпового вогню й самохідну артилерію для реалізації «тактики випаленої землі».
«Дані чутки провокують паніку серед цивільного населення - з ряду сіл поблизу річки почали виїжджати місцеві жителі», - попередив координатор «Інформаційного спротиву».
Не дивлячись на те, що РФ офіційно не визнала «незалежного статусу» терористичної організації «ДНР», правоохоронні органи Росії активно контактують з «колегами» в середовищі бойовиків по офіційній лінії, розповів Тимчук.
Зокрема, збільшилася кількість офіційних запитів Слідчого комітету Росії і МВС РФ в «міністерство внутрішніх справ ДНР» про надання інформації для використання в рамках кримінальних справ проти українських посадових осіб, добровольців і військовослужбовців ЗСУ за «військові злочини».
Нагадаємо, посол України в США Валерій Чалий провідомив про те, що найближчим часом США можуть надати Україні оборонне озброєння.
«Найближчим часом ви почуєте новини про нову допомогу з боку США оборонним озброєнням. На сьогодні на фінансовий рік Конгрес США виділив нам більше $300 млн на це, і я думаю, що теперішня позиція Сенату про виділення не менше $500 млн на наступний рік, яку ми намагаємося підштовхувати, буде максимально дотримана», - зазначив він.