МВС передало у музей Голодомору сотні архівних справ геноциду українців, фото

16:44, 26.11.2023
МВС передало у музей Голодомору сотні архівних справ геноциду українців, фото

Музей Голодомору отримав від МВС понад тисячу архівних справ періоду геноциду. (Фото: сайт Портал МВС)

До дня пам’яті жертв Голодомору у 1932-33 роках Міністерство внутрішніх справ передало у Національний музей Голодомору-геноциду 1022 справи періоду голоду на території України у минулому столітті.

 

Більшість з них про канібалізм, і стосуються періоду березня–червня 1933 року, що збігається з піком смертності та демонструє сплановане доведення українців до стану відчаю та переходу за межу людської моралі.

 

Як інформує УМ, про це повідомили в Департаменті комунікації МВС України на сайті Портал МВС.

 

Справи публічно передала Державний секретар МВС України Інна Ящук.

 

:

“Сьогодні ми оприлюднюємо архівні справи фонду 32 «Кримінальні справи судових та позасудових органів» з Галузевого державного архіву МВС України. Ми ставимо за мету показати суспільству та ввести в широкий науковий обіг документи архівів, як головне джерело у дослідженні Голодомору, а також як доказ вчинення злочину геноциду комуністичним режимом”, - зазначила чиновниця.

 

Ці 1022 справи дають можливість історикам дослідити вплив комуністичного режиму, який створив штучний голод, що доводив українців до стану відчаю та переходу за межу людської моралі. Мотивації канібалізму були продиктовані приреченістю людей.

 

“Можемо стверджувати, що голод впливав на психіку людини та її свідомість. Тому науковці ще мають вивчити ці архівні справи з точки зору медицини, психології, соціології, економічної географії та інших наук”, - підкреслила Інна Ящук при передачі архівних справ Голодомору в музей.

 

У вказаних справах в анкеті обвинуваченого спеціально обумовлена графа «громадянство і національність», і майже всі, хто значився у справах були українцями.

 

 

Зараз ми знову переживаємо геноцид українського народу. Непокаране зло повернулось - війська рф спалюють врожаї на українських полях, перешкоджають постачанню зерна морем, мінують моря та поля, б’ють по портовій інфраструктурі та елеваторам, викрадають зерно та катують голодом полонених українських військовослужбовців.

 

Росіяни наслідують політику сталіна, намагаючись використовувати голод, як зброю. Оприлюднення справ Голодомору, висвітлення правди, наукові дослідження в цій сфері, є кроком до руйнування брехні, маніпуляцій та дезінформації, на якій тримається вся російська верхівка.

 

Як повідомляла УМ, наші вороги влаштували не один масовий голодомор.