Голодомор. Літописці: в Україні покажуть документальний телесеріал

18:00, 20.11.2023
Голодомор. Літописці: в Україні покажуть документальний телесеріал

У фільмі використані свідчення очевидців, які вижили під час голодомору (Скріншот відео)

На Суспільному Мовленні транслюватимуть серіал  "Голодомор. Літописці", який розповідає про геноцид українців під час Голодомору 1932-33 років. Заснований на документальних свідченнях, серіал висвітлює трагедію того часу, розкриваючи історії тих, хто вижив, та акцентуючи важливість збереження пам'яті про цей темний період української історії. 

 

Як інформує Україна молода, про це повідомили у пресслужбі Суспільного.

 

До зйомок серіалу залучили визнаних у світі дослідників Голодомору, зокрема, автора видання "Листи з Харкова. Голод в Україні та на Північному Кавказі в повідомленнях італійських дипломатів 1932-1933 роки" Андреа Граціозі; авторку книжки "Червоний голод. Війна Сталіна проти України" Енні Епплбом; автора книжки "Ґарет Джонс. Людина, яка забагато знала" Мірослава Влеклого; авторів дослідження "Психологічні наслідки Голодомору в Україні" Вікторію Горбунову та Віталія Климчука; історичним Дарію Маттінглі; директора Центру українських досліджень Кембриджського університету Рорі Фінніна; директор Українського наукового інституту в Гарварді Сергія Плохія та багатьох інших. 

 

"Голодомор. Літописці" – мінісеріал з 4 серій: "Столиця відчаю", "Ура Сталіну!", "Вершники апокаліпсиса" та "Тінь". Перша серія зосереджується на пошуку відповідей на питання, чому міжнародна спільнота підтримувала радянську владу у приховуванні геноциду. Розповідається про те, до яких наслідків призвели дії Сталіна та що відбувалося на території України впродовж 1932-1933 років.

 

"Це насправді нескінченно вражає: як так — всі все знають, консульські служби про це повідомляють, в пресу історія проривається, але бачимо абсолютну концентровану байдужість світу до факту, що в центрі Європи вмирають, гинуть від голоду мільйони людей, — зазначає автор сценарію Олександр Зінченко.


В наступних серіях показують шлях усвідомлення травми, якої українцям наніс Голодомор, а також як сучасному суспільству її усвідомити та прийняти.

 

"Моя бабуся народилася 24 березня 1934 року в лісі на Слобожанщині, куди раніше було вигнано її батька-куркуля з родиною. Він добровільно віддав все своє зерно, майно та худобу радянській владі. За це його принаймні не розстріляли. Відбиваючись від вовків, збираючи дикі рослини та гриби, родина зуміла вижити під час Голодомору. Бабуся пам'ятала про це завжди! Тому для мене, як і для багатьох українців, це не просто чергова історія... Це літопис нашої країни. Це особисте", — розповідає режисер-постановник Роман Барабаш.

 

Над мінісеріалом працювала компанія Fresh Production Group, на замовлення та за сценарієм Суспільного Мовлення. 

 

Прем’єрний показ відбуватиметься з 22 по 25 листопада на телеканалі Суспільне Культура. Серіал можна буде переглянути о 21:00. Після цього, у День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій 25 листопада, "Голодомор. Літописці" також транслюватимуть на місцевих каналах Суспільного: 11:10–12:50 – 1-2 серія; 22:00–23:40 – 3-4 серія. 

 

Крім того, подивитися документальний мінісеріал глядачі зможуть на ютуб-каналі Першого впродовж 25-26 листопада.

 

Як повідомляла УМ, прокламацію з нагоди 90-роковин Голодомору видав американський штат Нью-Йорк, де ще раз наголосив на визнанні Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу.