«Мережа нащадків»: унікальний проєкт до 87-ї річниці Голодомору

20:51, 11.11.2020
«Мережа нащадків»: унікальний проєкт до 87-ї річниці Голодомору

День пам'яті жертв голодоморів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.

У Світовому конґресі українців запрошують долучитися 27 листопада онлайн до вшанування 87-х роковин Голодомору 1932-33 рр. в Україні, під час якого буде презентований проєкт «Мережа нащадків».

 

Як інформує УМ, про це повідомляється на сторінці СКУ в Фейсбуці.

 

«Міжнародний координаційний комітет у справі Голодомору Світового конґресу українців запрошує на віртуальне відзначення 87-ї річниці найбільшої трагедії українського народу - Голодомору 1932-33 років, де вперше представить унікальний проєкт: #МережаНащадків», - йдеться у дописі.

 

Захід відбудеться 27 листопада онлайн з 15:00 UTC+02 до 16:00 UTC+02.

 

Як пише Укрінформ з посиланням на сайт Конґресу українців Канади (КУК), СКУ ініціював створення мережі нащадків жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Метою глобальної мережі буде створення платформи для спілкування, підтримки та активності.

 

Кожній канадській громаді та організації пропонується активно залучати нащадків до вшанування пам’яті, одночасно створюючи базу даних про людей, зацікавлених в участі та отриманні додаткової інформації про Голодомор, а також про саму мережу.


Світовий конґрес українців раніше закликав українців у світі взяти участь у заходах з цієї нагоди та підписати петицію про включення слова «Голодомор» у найбільші англомовні словники світу.

 

Раніше українські організації Канади в рамках кампанії з підвищення обізнаності про Голодомор 1932-33 рр. в Україні створили петицію щодо включення терміну «Holodomor» («Голодомор») у найбільші словники англійської мови.

 

Петицію створено в рамках «Національного інформаційного туру «Голодомор» (Holodomor National Awareness Tour) - проєкту Канадсько-української фундації (Canada-Ukraine Foundation) та її трьох партнерів: Конгресу українців Канади, Науково-освітнього консорціуму вивчення Голодомору (Holodomor Research and Education Consortium, HREC) при Канадському інституті українських студій (КІУС) Альбертського університету та Українсько-канадського дослідчо-документаційного центру в Торонто (Ukrainian Canadian Research & Documentation Centre in Toronto). Цей проєкт підтримується урядами Канади, Онтаріо та Манітоби. Його мета – зокрема, підвищити обізнаність про Голодомор.


День пам'яті жертв голодоморів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Параліч історичної пам'яті: чому Бундестаг не визнав Голодомор геноцидом українського народу