Чутлива тема: у Варшаві Сибіга домовлявся про ексгумацію жертв Волинської трагедії
Технічні кроки для розв’язання проблеми ексгумації загиблих під час Волинської трагедії обговорили Україна і Польща. >>
Анрі Кічка – один із небагатьох тих, хто вижив у нацистському таборі смерті.
"Мікроскопічний коронавірус досяг успіху там, де вся нацистська армія зазнала невдачі. Мій батько пережив Марш смерті, але сьогодні його Марш життя закінчився", - написав у фейсбуці син померлого Мішель.
У роки Другої світової Анрі Кічка був ув'язненим у концтаборі в Освенцимі. І тривалий час після звільнення він намагався навіть не згадувати про це, пишуть у ВВС.
Однак в останні роки життя він читав лекції в школах – щоб нові покоління не забували про жахи війни. Аж через 60 років після закінчення війни Кічка наважився опублікувати мемуари про пережите.
Анрі Кічка – один із небагатьох тих, хто вижив у нацистському таборі смерті в окупованій Польщі та дожив до 2020 року.
У 1945 році коли до Освенцима наближалися радянські війська, Анрі пощастило бути серед тих, кого відправили у Марш смерті на Захід. Союзні війська звільнили бранців.
Багато років після війни Анрі Кічка не розповідав про свій досвід. Він одружився, відкрив магазин, мав 4 дітей, 9 онуків та 14 правнуків.
Але згодом він почав читати лекції в школах, відчуваючи, що варто страждати від болю пам’яті, щоб переконатися, що інші не забудуть.
В роки Другої світової війни він опинився серед тих, хто вижив у нацистському концтаборі Освенцим, який був розташований на півдні окупованої гітлерівцями Польщі.
Анрі Кічка народився в Брюсселі в 1926 році в єврейській сім'ї вихідців з Польщі. Його батьки втекли від хвилі антисемітизму аби почати нове життя на Заході. Окупація нацистами Бельгії не залишила їм місця, де вони могли б сховатися, і дуже скоро, в 1942 році вони були депортовані.
Батько хлопчика повинен був примусово працювати, в той час як жінки з його родини, мати і сестри, а також тітка, були відправлені в Аушвіц, де дуже скоро були спрямовані в газові камери, після чого спалені в табірних печах.
Технічні кроки для розв’язання проблеми ексгумації загиблих під час Волинської трагедії обговорили Україна і Польща. >>
В Україні у неділю, 8 вересня, вшановують пам’ять депортованих українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках. >>
За це рішення проголосувало 414 обранців польського парламенту. Ще 16 були проти, а 2 утримались. >>
Якщо запитати в пересічного киянина, які у нього виникають асоціації при словах «парад на Хрещатику» і «9 травня», то з величезним відсотком вірогідності він скаже: «радянський парад перемоги над фашистами». >>
Понад 100 років тому, коли від підтримки міжнародного співтовариства залежала доля відродженої Української самостійної держави, >>
У лісі поблизу міста Ярослав, що в Польщі, знайшли мідний кинджал, якому понад 4 тисячі років. Археологи ідентифікували артефакт як надзвичайно рідкісний. >>