Чутлива тема: у Варшаві Сибіга домовлявся про ексгумацію жертв Волинської трагедії
Технічні кроки для розв’язання проблеми ексгумації загиблих під час Волинської трагедії обговорили Україна і Польща. >>
Анджей Дуда ставить крапку в комуністичному минулому Польщі.
Президент Польщі Анджей Дуда підписав поправки до закону про заборону пропаганди комунізму, які передбачають знесення радянських пам'ятників у країні. Декомунізація торкнеться близько 230 пам'яток Червоної армії.
Закон набирає чинності через три місяці з моменту підписання у понеділок, 17 липня.
"Президент підписав закон від 22 червня про зміну закону про заборону пропаганди комунізму чи іншого тоталітарного ладу в назвах будівель, об'єктів та приміщень для публічного користування", - повідомляється на офіційному сайті польського президента.
Зазначимо, що Нижня палата (сейм) парламенту Польщі 22 червня проголосувала за внесення поправок в закон про заборону пропаганди комунізму або іншого тоталітарного ладу в назвах будівель і об'єктів.
Документ передбачає знесення пам'ятників радянської епохи, в тому числі військових.
За підрахунками Інституту національної пам'яті Польщі, відповідального за меморіальну роботу, закон про декомунізацію торкнеться близько 230 пам'яток Червоної армії.
У пояснювальній записці до документа наголошується, що згідно з поправками "стане неможливою установка пам'ятників, які пропагують тоталітарний лад".
"Пам'ятники не можуть увічнювати осіб, події чи дати, що символізують комунізм чи інший тоталітарний лад, а також яким-небудь чином цей лад пропагувати", - йдеться в документі.
При цьому підкреслюється, що заборона не стосується тих пам'яток, які не виставлені на загальний огляд, знаходяться на території кладовищ або інших місць поховань", виставлені публічно в рамках мистецької, освітньої, колекціонерської або наукової діяльності, демонструються "в цілях, відмінних від пропаганди тоталітарного ладу", а також тих, які вписані в реєстр пам'яток.
Підписані президентом поправки передбачають перехідний період в 12 місяців з дня набрання чинності для виконання відповідних змін або демонтажу пам'ятників.
Технічні кроки для розв’язання проблеми ексгумації загиблих під час Волинської трагедії обговорили Україна і Польща. >>
Нові назви отримають 4 райони, 10 міст, 56 селищ, 261 село. >>
В Україні у неділю, 8 вересня, вшановують пам’ять депортованих українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках. >>
Національний банк України ініціював зміну назви розмінних монет з «копійка» на «шаг» для відновлення історичної справедливості та в межах дерусифікації. >>
У Петровському парку, що в центрі Полтави вранці у п’ятницю, 30 серпня, розпочали перепоховання братської могили комуністів. Для цього задіяли техніку, зокрема, трактор. Плиту і огорожу перевезуть на зберігання до КП "Декоративні культури". >>
Наш геніальний гетьман Іван Мазепа досить мудро пояснив причину багатьох поразок українців: «Самі себе звоєвали!». >>