Чутлива тема: у Варшаві Сибіга домовлявся про ексгумацію жертв Волинської трагедії
Технічні кроки для розв’язання проблеми ексгумації загиблих під час Волинської трагедії обговорили Україна і Польща. >>
У соцмережах пишуть, що до руйнування пам'ятника офіційні органи влади Польщі не причетні, а їх імена в пропагандистських мартеріалах перекручені (portalprzemyski.pl)
В офіційному коментарі Міністрества закордонних справ щодо показового руйнування пам'ятника воїнам УПА в польському селі Грушовичі дипломати повідомили, що акцію могли провести, щоб відвернути увагу від 70-ї річниці операції "Вісла".
Акцію із руйнування пам'ятника назвали провокацією, ідеться в коментарі МЗС.
"Ми звернемося до польської сторони за офіційними роз'ясненнями і узгодимо подальші кроки стосовно легалізації усіх місць поховань як на території Польщі, так і польських в Україні з метою забезпечення їм належної опіки на державному рівні відповідно до двосторонньої угоди про збереження місць пам'яті з 1994 р.", - пишуть в коментар МЗС України у зв’язку із провокацією щодо українського пам’ятника у селі Грушовичі поблизу Перемишля.
При цьому українські дипломати повідомляють, що вже домовлено про проведення найближчими днями у Варшаві двосторонніх консультацій за участю керівництва Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій.
Нагадаємо, 26 квітня активісти-радикали польських націоналістичних організацій розібрали надгробний пам'ятник воякам УПА на кладовищі села Грушовичі поблизу Перемишля у Польщі.
Пам’ятник був споруджений на місцевому цвинтарі 23 роки тому.
Варто відзначити, що упродовж 2014-2016 років на півдні Польщі знищено чи сплюндровано більше десяти місць пам'яті. В жодному випадку зловмисників не було затримано. У багатьох випадках інформація про це першою з'являлася на проросійських сайтах.
У плюндрування пам'ятників ЗМІ звинувачують російських найманців, яким платять провладні олігархи з РФ.
Технічні кроки для розв’язання проблеми ексгумації загиблих під час Волинської трагедії обговорили Україна і Польща. >>
В Україні у неділю, 8 вересня, вшановують пам’ять депортованих українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках. >>
Десантники завжди були елітою будь-якої армії. >>
Перегорніть іще раз сторінки історії, аби знову переконатися: захищена нашою кров’ю Європа, як і увесь начебто демократичний Захід, продовжують дозувати наші втрати в запеклій борні з найпідступнішим московським агресором. >>
За це рішення проголосувало 414 обранців польського парламенту. Ще 16 були проти, а 2 утримались. >>
Цікавий факт, на який мало хто звертав увагу. Відновлено було «Українську Державу», не Українську Народну Республіку, не просто відновлено незалежність України, а саме «Української Держави» - саме таку назву мала Україна в часи гетьманування Павла Скоропадського 1918 року. >>