Як змінився фронт із початку 2026 року. Детальні карти просування росіян
З потоку новин про локальні події на фронті важко побачити загальну картину і зрозуміти, як розвивається ситуація. >>
65-річна вчителька з "ДНР" в залі суду в Ростові-на-Дону.,
У Ростові-на-Дону суд дав 12 років Валентину Заярну – 65-річну вчительку, яка жила в Амвросіївці Донецької області України.
Як інформує УМ, про це 17 грудня повідомила "Медіазона".
Влітку 2022 року вона надала притулок українському військовому Денису Сторожуку.
Російський Південний окружний військовий суд визнав Заярну винною в участі у терористичній організації, замаху на зберігання вибухівки та підготовці теракту.
Її засудили до 12 років позбавлення волі в колонії та виплати штрафу у розмірі 500 тисяч рублів.
За версією слідства, Заярна та Сторожук стежили за депутатом із так званої "ДНР" Ярославом Анікою і збиралися підірвати його машину. Заярну звинувачують у тому, що вона отримала посилку з елементами вибухового пристрою за дорученням Сторожука.
Валентина Заярна розповіла, що познайомилася зі Сторожуком ще до початку повномасштабного вторгнення, щоправда, знала його як українського прикордонника.
Денис Сторожук – підполковник прикордонної служби України, керівник оперативно-розшукового відділу у Маріуполі. У травні 2022 року він не здався в полон разом з іншими військовими "Азовсталі", а зміг сховатися та опинився на окупованій території, де ховався.
У 2023 році Сторожука затримали співробітники ФСБ та відправили до СІЗО у Донецьку, а у вересні 2024 року під час обміну він повернувся до України.
В інтерв’ю після звільнення Сторожук розповів, що готував в окупації диверсії проти російських військових – зокрема допоміг підірвати склад боєприпасів в Амвросіївці. При цьому про Ярослава Аніка, у підготовці замаху на якого його звинувачували, Сторожук розповідав як про свого давнього знайомого, на допомогу якого розраховував в окупації, і заперечував намір його підривати.
Суд у Ростові-на-Дону також засудив Сторожука, але заочно – до 22 років колонії суворого режиму.
Валентина Заярна у суді наполягала, що не знала ні про його партизанську діяльність, ні про те, що Сторожук брав участь в обороні "Азовсталі", ні про вміст посилки.
Як повідомляла УМ, Бійця «Айдару» Дем'яненка у рф засудили до 19 років ув'язнення.
З потоку новин про локальні події на фронті важко побачити загальну картину і зрозуміти, як розвивається ситуація. >>
До України з російського полону повернули ще 193 захисника в рамках 73-го обміну. >>
Командування Угруповання об’єднаних сил розпочало перевірку по всій вертикалі управління 10-го корпусу та вимагає не допускати подібних ситуацій і вчасно доповідати напряму командувачу про проблеми. Ситуація із забезпеченням позицій військовослужбовців 14-ї ОМБр – це жахливий «управлінський» сором. >>
Про впровадження дроново-штурмових підрозділів, які поєднають повітряні та наземні безпілотники з піхотою в єдину систему, повідомило Міністерство оборони України. >>
Після того, як на початку квітня російський «шахед» зруйнував приватний будинок, що належить чоловікові TikTok-блогерки Даші Євтух, Олександру Глазову, в Полтаві, ця родина опинилася в центрі гучного скандалу. >>
Напередодні Великодня, 11 квітня, Україна та росія провели обмін полоненими, під час якого вдалося повернути 175 військових та 7 цивільних. >>