У Москві засудили чотирьох полонених українських розвідників

20:53, 05.09.2025
У Москві засудили чотирьох полонених українських розвідників

Українські військовополонені на лаві підсудних. (Фото - тасс)

Вироки чотирьом українським військовополоненим виніс 5 вересня другий Західний окружний військовий суд росії - підполковнику Андрію Антоненку, капітану Андрію Кулішу, молодшому лейтенантові Денису Ткаченку і сержанту Олексію Мазуренку.

 

Як інформує УМ, про це 5 вересня повідомили генеральна прокуратура рф пропагандистське видання ТАСС та "Медіазона".

 

Як пише російське державне агентство ТАСС, військові потрапили в полон у Брянській області РФ. Антоненка засудили до 28 років позбавлення волі, з яких перші 5 років він проведе у в'язниці, а решту терміну – в колонії суворого режиму, а також призначили штраф 2 мільйони рублів. Куліша і Мазуренка засудили до 26 років позбавлення волі, Ткаченка – до 27.

 

За версією слідства, вони мінували залізниці, ЛЕП і нафтосховища в глибині російської території, а в серпні 2023 року здійснили вилазку: розмістили безпілотники неподалік військового аеродрому Шайковка в Калузькій області, де базуються бомбардувальники дальньої авіації. Загалом українцям закидають по два скоєних "теракти" і по три епізоди підготовки до "терактів".

 

В останньому слові на суді українські військові нагадали, що вони захищали свою країну, виконували накази командирів, а від влаштованих ними диверсій не постраждав жоден росіянин – ні цивільний, ні військовослужбовець.

 

"Медіазона" опублікувала слова Антоненка, Куліша, Мазуренка і Ткаченка з зали суду.

 

"Я зі скорботою хочу сказати, що шкодую, що не всі учасники моєї групи вижили. Дехто загинув, а саме Бабій Олег і Мачулянський Андрій, а також Долматов Ілля помер у лікарні. Це гідні люди, мені шкода, що вони загинули, але така доля чекає, можливо... Така ситуація може трапитися з кожним військовослужбовцем на полі бою.

 

Я не вважаю себе терористом і не згоден з тими звинуваченнями, які висунуті щодо мене. Я не знаю, як складеться подальша моя доля і життя, але в мене таке глибоке особисте відчуття, що все-таки це якийсь косплей на правосуддя більше", - сказав, зокрема, Антоненко.

 

Після того, як суддя перебив виступ Антоненка, той зачитав вірш українського поета Павла Тичини.

 

Пряма мова Антоненка: "Я є народ, якого Правди сила

 

Ніким завойована ще не була.

 

Яка біда мене, яка чума косила! -

 

А сила знову розцвіла..

 

Дякую, у мене все".

 

Куліш у своїй промові зазначив, що він виконував свій військовий обов’язок, як громадянина України. 

 

Мазуренко розповів, що проживав до початку бойових дій в Україні у "своєму улюбленому місті Суми разом зі своєю цивільною дружиною і двома маленькими дітьми". Він теж додав, що його керівництво не ставило мети завдати шкоди мирним громадянам, мирним об'єктам.

 

Як повідомляла УМ, в полоні перебуває понад 2,5 тис українських військових.