Герой України «Karaya» вже тестує шведські винищувачі Gripen
Герой України, бойовий льотчик Вадим Ворошилов на псевдо «Karaya» разом з іншими українськими колегами вже освоює шведські винищувачі Jas 39 C/D Gripen, які будуть передані Україні. >>
Викрито начальника відділу штабу військової частини на Сумщині, який заробляв мільйони на фіктивних бойових відрядженнях підлеглих (Фото: сайт офіс Генпрокуратури)
Правоохоронці на Сумщині викрили начальника відділу штабу військової частини на фальсифікації бойових відряджень шістьом підлеглим – схема дозволило йому збагатитися на понад 2,4 мільйона гривень.
Як інформує УМ, про це 9 червня повідомили ДБР, Офіс генпрокурора та Національна поліція.
Як встановили слідчі, наприкінці 2024 року майор запропонував підлеглим "легкий спосіб заробити" - оформити документи про їхнє нібито відрядження до зони бойових дій у Харківській області.
Насправді ж усі вони продовжували працювати у штабі в Сумах. Попри це, військовослужбовцям нараховувалися бойові виплати - до 170 тисяч гривень щомісяця.
"Але більшу частину грошей підлеглі повинні були віддавати готівкою своєму начальнику. Ті, хто сумнівався, отримували погрози відправлення на справжню війну", - сказано, зокрема, в повідомлені ДБР.

Сам офіцер залишав собі основну частину грошей, а військовим повертав близько 30 тисяч гривень. Усього за три місяці "схема" принесла майору понад 2,4 млн грн незаконних виплат.
Горе-майору повідомлено про підозру за фактом перевищення влади в умовах воєнного стану, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 5 ст. 426-1 КК України). Йому загрожує до 12 років позбавлення волі.
Суд обрав запобіжний захід - заставу в розмірі 900 тисяч гривень.
Додамо, що 5 червня працівники Державного бюро розслідувань викрили військовослужбовців на Миколаївщині, які вимагали від бійців, які самовільно залишили частину, гроші в обмін на повернення на службу.
Як повідомляла УМ, Мільярди для рф: підозру отримав суддя Господарського суду.
Герой України, бойовий льотчик Вадим Ворошилов на псевдо «Karaya» разом з іншими українськими колегами вже освоює шведські винищувачі Jas 39 C/D Gripen, які будуть передані Україні. >>
Командир 1-го корпусу НГУ «Азов» бригадний генерал Денис «Редіс» Прокопенко поділився роздумами про українську і російську армії як діаметрально протилежні системи. >>
До лав Збройних Сил України Андрій Головня долучився у 19 років, а вже в 21 рік отримав звання Героя України. >>
У селі Генічеська Гірка на тимчасово окупованій території Херсонської області українські спецпризначенці Центру спецоперацій "А" СБУ вразили штаб ФСБ рф. >>
У тимчасово окупованому Сніжному на Донеччині пілоти Сил безпілотних систем уразили центр підготовки операторів БПЛА для російської армії: окупанти втратили загиблими щонайменше 65 військових, зокрема, начальника центру на позивний "Бурий". >>
У трьох областях в головних управліннях Національної поліції 20 травня одночасно було проведено слідчі дії. >>