Залужний не винен: у Києві замалювали гігантський мурал
У столиці замалювали величезний мурал із портретом колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, який створила минулоріч команда скандально відомої художниці Євгенії Фуллен. >>
Журналістку Укрінформу Тетяну Кулик позбавили життя російські варвари.
У ніч на 26 лютого внаслідок російської атаки дронів у Київській області загинула журналістка Укрінформу Тетяна Кулик – авторка і ведуча проєкту «Нація непереможних», яка виконувала обов’язки головного редактора Головної редакції мультимедіа.
Як інформує УМ, про це 26 лютого повідомили її колеги в Укрінформі.
Тетяна Кулик була членкинею Національної спілки журналістів України. Раніше працювала головною редакторкою редакції суспільно-публіцистичних програм і ведучою «Центрального каналу» (КДТРК), Всесвітньої служби радіомовлення України, телеведучою Суспільного мовлення.
Навчалася в Національному університеті культури і мистецтв. Починала роботу літературною редакторкою. У 2015-2017 рр. була заступницею директора ТО «Хрещатик, 26» – філії ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України "Київська регіональна дирекція"».
Колектив «Укрінформу» висловлює щирі співчуття родині Тетяни, її передчасна загибель шокувала колег і стала величезною втратою для агентства.
«Тетяна Кулик була чудовою журналісткою, робила багато програм про нашу боротьбу та наших героїв. Ще вчора ми спілкувалися щодо підготовки інтерв’ю Кирила Буданова. Вона назавжди залишиться в наших серцях і в нашій пам’яті. Ми будемо мститися за нашу колегу матеріалами, які викривають воєнні злочини агресора. І, як сказав у цьому інтерв’ю Кирило Буданов, всі кати українського народу обов’язково понесуть покарання», – зазначив генеральний директор Укрінформу Сергій Череватий.
Удар у Крюківщині — фото будинку, який згорів. Фото: Євген Фешак
Варто нагадати, що понад десять років тому, в ніч на 4 вересня 2014 року, на самому початку АТО, в результаті ворожого артобстрілу під Луганськом загинув журналіст Укрінформу Олег Задоянчук.
Під час російського ракетного обстрілу 5 квітня 2024 року в Запоріжжі дістала важкі поранення кінцівок кореспондентка Укрінформу Ольга Звонарьова. Попри це, журналістка швидко повернулася до роботи, ще із загіпсованою ногою. Наприкінці минулого року вона отримала державну нагороду – орден «За заслуги», яким її було відзначено Указом Президента від 28 червня 2024 року.
Зазначимо, що журналісти нині працюють в Україні в умовах підвищеного ризику. Медійники фіксують події війни, щоб надати Україні та світу достовірну інформацію про те, що відбувається, по суті, документуючи докази злочинів російських окупантів. Систематичні злочини РФ в Україні проти журналістів і медіа становлять серйозну загрозу для свободи слова й інформаційної безпеки, підривають демократичні цінності та права людини.
Серія інтерв’ю «Нація непереможних» про силу духу та незламність українців у період повномасштабної російсько-української війни почала виходити у жовтні 2024 року. Гостями студії були, зокрема, співак Олег Скрипка; ветеран 24-го окремого штурмового батальйону «Айдар» Станіслав Дехтяр; правозахисниця, координаторка груп родин військовополонених та зниклих безвісти Медійної ініціативи за права людини Олена Бєлячкова тощо.
Тетяна Кулик стала 98 медійницею у списку загиблих у період російсько-української війни (семеро з них – іноземці).
Додамо, внаслідом удару російського безпілотника у будинок в с.Крюківщині Київської області, загинув також чоловік журналістки - 52-річний Павло Іванович. Він був завідувачем кафедри хірургії №3 Національного медичного університету імені Богомольця.
Трагічна новина шокувала багатьох, хто знав загиблих. Ось лише одне із повідомлень у Фейсбуці - його опублікувала Любов Крупник.
"Ворожий дрон влучив у будинок у Бучанському районі, де перебували журналістка Тетяна Кулик та її чоловік хірург Павло Іванчов - обоє загинули. 13 січня 2022 р., за місяць до повномасштабної війни, ходили до неї на телестудію з пані Оленою Лодзинською. Після цього інтерв"ю, трохи тримали з Тетяною контакт - дуже світла, добра, красива жінка! Шок! Світла пам"ять...", - написала пані Любов.
Як повідомляла УМ, Рашисти вдарили по Київщині та Дніпропетровщині: є загиблі та руйнування.
У столиці замалювали величезний мурал із портретом колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, який створила минулоріч команда скандально відомої художниці Євгенії Фуллен. >>
За три роки повномасштабного вторгнення рф в Україну люди, особливо молодь, почали активніше цікавитися історією, мистецтвом та культурою, і цьому неабияк сприяють різноманітні організації та агенції. >>
Журналіста української служби "Голосу Америки" Остапа Яриша звільнив з посади Департамент урядової ефективності (DOGE), створений мільярдером Ілоном Маском. >>
У Києві під стінами посольства США у четвер, 6 березня, зібрались мітингувальники. >>
Документальний фільм «Повернення. Герої на щиті», презентований Міністерством внутрішніх справ України в Києві, 5 березня, став важливою подією, що розкриває залаштунки кропіткої та надважливої роботи. >>
В історичному червоному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка вперший день березня відбулися ХХІІ Академічні читання пам’яті визначного українського фізика, засновника і першого президента АН вищої школи України Віталія Стріхи (1931—1999). >>