Колір надії Слободи від Хансена: у деокупованому селі почали з’являтися персикові будинки
У селі Слобода Чернігівського району почали з’являтися будинки, що примітні своїм живим персиковим кольором. >>
Париж 23 лютого 2025 року. (Фото Юлії ШИПУНОВОЇ)
У столиці Франції 23 лютого на вулиці вийшло понад 12 тисяч людей, які підтримують Україну у боротьбі проти російської агресії. Цього разу основними гаслами були такі заклики: «Зупиніть російську агресію!», «Жодних переговорів без України!», «Немає миру без України!»
У Парижі марш відбувся від площі Республіки до площі Бастилії. Тут розташувалося містечко громадських асоціацій, які презентували свою діяльність, та активно волонтерили на користь гуманітарних місій та ЗСУ. Розповідали про свою діяльність, пропонували українські страви, сувеніри.
Спеціально приїхав до Парижа соліст українського гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк, аби дати серію благодійних концертів на підтримку ЗСУ. Одним із жорстких, але дієвих нагадувань, що в Україні йде війна, став візуальний проєкт «Розстріляна швидка допомога».
Авто з Харківщини, розстріляне росіянами в жовтні 2022 року, стояло на площі протягом двох днів. Ще два тижні «подорожуватиме» іншими вулицями Парижа.
Цей проєкт візуалізації жорстокості дій росії в Україні показують європейцям два роки - місія називається «Ukraine is calling». Упродовж цього періоду вже зібрано кошти на 77 нових медичних авто.
Під час маршу, який тривав понад годину, люди несли розгорнутий прапор України завдовжки 240 метрів. Прапори країн Євросоюзу майоріли поруч із жовто-блакитними стягами.
Акції, які спрямовані нагадати європейцям про три роки боротьби українців, пройшли у 52-ох містах Франції і об’єднали 180 франко-українських асоціацій. Серед тих, хто взяв в них участь — французи, поляки, грузини, сирійці, іранці, чеченці.
Якщо минулого року головним меседжем було «Якщо не ми, то хто?», то цього року в маніфестантів є чіткі запитання до урядів країн Європи. Звучать вимоги покарати воєнні злочини та злочини проти людяності режиму Володимира Путіна; зокрема, домогтися повернення 20 000 українських дітей, незаконно депортованих, вирваних із сімей і насильно русифікованих.
Активісти у Франції вимагають також посилення економічних та фінансових санкцій проти Росії та передачі на користь України 200 мільярдів російських активів, заморожених у Європі. І кажуть про необхідність збільшити військову підтримку Україні, включаючи надання систем ППО для захисту її неба.
Європа має сформувати коаліцію країн, які допомагатимуть забезпечувати безпеку України, яка три роки є щитом проти поширення рашизму. У захисті кордонів України у разі припинення вогню та мирних переговорів мають бути зацікавлені всі близькі і далекі сусіди, бо непокараний жорстокий нападник продовжуватиме чинити протиправні дії.
На багатолюдній маніфестації у столиці Франції виступали депутати від мерії Парижу та різних політичних партій і сенату. Всі наголошували на тому, що Україна є кордоном, який стримує війну в Європі.
«Враховуючи зміну вектору в американській політиці, французькі депутати за останніх два тижні доволі різко змінили своє ставлення до підтримки України, - зазначає заступник голови об’єднання українців у Франції (ОУФ) Володимир Когутяк. –
Україна стає потужним гравцем на політичній арені, тому що Європа лише зараз починає прокидатися. Приходить розуміння, що минулий світ вже не залишиться таким як був. І сьогоднішня масштабна хода знову це підтверджує. Все більше і більше французів виходять на європейські вулиці, висловлюючи проукраїнську позицію».
По завершенню маніфестації в Нотер Дам де Парі відбулася меса за мир в Україні. А 24 лютого Ейфелева вежа вже традиційно стане жовто-блакитною. У такий спосіб мерія Парижу висловлює свою повагу до тих, хто сьогодні тримає цей крихкий мир, навіть якщо хтось цього не розуміє.
Юлія ШИПУНОВА, м. Париж
У селі Слобода Чернігівського району почали з’являтися будинки, що примітні своїм живим персиковим кольором. >>
Андрій Білецький очолить командування Третім армійським корпусом утвореного на базі Третьої окремої штурмової бригади. >>
Військові та члени їхніх родин відтепер можуть направляти звернення на офіційну електронну адресу уповноваженої Президента з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей Ольги Кобилинської (Решетилової). >>
Імена російських тюремників, які катували полонених українців у Курському СІЗО №1, згадав колишній військовополонений, морський піхотинець Владислав Задорін. >>
У "Дії" 10 березня запустили онлайн-дозволи на зброю. >>
Журналіста української служби "Голосу Америки" Остапа Яриша звільнив з посади Департамент урядової ефективності (DOGE), створений мільярдером Ілоном Маском. >>