В Одесі дівчині відмовили у проведенні заходу українською і вигнали

18:16, 16.06.2024
В Одесі дівчині відмовили у проведенні заходу українською і вигнали

"Вечір нетворкінгу" в Одесі, де трапився інцидент. (Скриншот зі сторінки Юлії Карабаджак)

В Одесі під час публічного заходу для підприємців, що відбувся 15 червня, одна з учасниць попросила спікерів розмовляти українською. Організатори відмовились і в результаті вивели дівчину із приміщення.

 

Як інформує УМ, про інцидент під час заходу "Вечір нетворкінгу 3.0" розповіла місцева блогерка Юлія Карабаджак на своїй сторінці в Інстаграмі.

 

Юлія повідомила, що в лютому 2024 року до неї звернулися організатори "Вечора нетворкінгу" із пропозицією про співпрацю.

 

Тоді дівчина поцікавилася, якою мовою планують проведення заходу. У відповідь почула: "Тією мовою, якою буде зручно".

 

Після цього Юлія опублікувала на своїй сторінці в соцмережі листування застереженням щодо відвідування заходу.

 

 

Відповідь організатора заходу Віталія Ступаєнка не змусила чекати – тоді ж чоловік у повідомленнях розповів Юлії про наміри покращувати подію, подякував за звернення і пообіцяв надалі використовувати українську.

 

Пізніше Юлія отримала чергову пропозицію реклами в обмін на запрошення на подію від організаторів "Вечора нетворкінгу". Блогерка згадує, вся комунікація відбувалася державною, а організатори не повідомляли про те, що мовою події може бути не українська.

 

Зрештою Юлія погодилася і відвідала захід.

 

На початку події Віталій привітав присутніх на публічному заході російською мовою, згодом недержавною слово надали партнерам події.

 

"Після чого я до нього особисто підійшла і запитала: "Ваші спікери будуть виступати українською?", – згадує події того дня Юлія.

Віталій відповів, що "думає, що так", адже презентації спікерів були створені українською.

 

Згодом почалася російськомовна промова першого спікера. Після слів Олега Філішина про те, що "не заявляти про себе – найбільша помилка", Юлія вирішила звернутися до чоловіка і запитала, чому він не розмовляє державною.

 

На прохання Юлії перейти на державну мову спікер Олег Філішин говорить, що йому "так удобнее".

 

"Не мешайте, пожалуйста. Наймите себе переводчика", – казали присутніу залі.

 

Після відмови Олега задовольнити прохання Юлії, зал вибухнув оплесками на підтримку спікера.

"Я почала згадувати статтю 29 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", мене почали перебивати, у тому числі аудиторія", – згадує дівчина.

 

Юлія розповіла, що після цього до неї з подругою підійшов організатор і попросив їх вийти із приміщення. За межами зали блогерка ще від 10 до 15 хвилин розмовляла з Віталієм.

"Я згадала його обіцянку проводити заходи українською, на що він сказав, що не може контролювати спікерів", – зауважила вона.

 

Зрештою, за словами блогерки, чоловік почав звинувачувати її в тому, що Юлія нібито зриває захід і дорікав їй "безкоштовною" можливістю.

 

Після публікації відео на сторінці Юлії організатори не намагалися зв’язатися з нею. Дівчина також не зверталася до правоохоронців чи мовного омбудсмена через складний емоційний стан після інциденту. За словами блогерки, активісти вже зробили це за неї.

 

16 червня на сторінці події почали з’являтися сторіс-репости з подяками учасників події, але своєю позицією щодо інциденту організатори "Вечора нетворкінгу" не поділилися.

 

Водночас Віталій Ступаєнко на своїй сторінці повідомив про намір дати пояснення згодом. Заяву він поширив двома мовами – російською та українською.

"Ребята камон, девочка пришла хайпануть", – написав організатор заходу в наступній сторіс, яка згодом зникла з його профілю.

 

Як повідомляла УМ, проректор Київської академії прикладних мистецтв Олександр Лубянський спричинив мовний скандал.