Продюсер Юрій Бардаш підозрюється у пропаганді війни

14:30, 22.05.2024
Продюсер Юрій Бардаш підозрюється у пропаганді війни

Юрій Бардаш регулярно повторює тези російської пропаганди в ефірах рупорів Кремля. (Коллаж СБУ)

Слідчі Служби безпеки зібрали доказову базу на продюсера і музиканта Юрія Бардаша, який втік до Москви та виправдовує війну росії проти України, прославляє окупантів тощо.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє СБУ в середу.

 

Повідомляється, що ще на початку повномасштабного вторгнення він втік до рф, де розпочав широку інформаційну кампанію на підтримку окупантів.

 

«З цією метою Бардаш регулярно публікує антиукраїнські дописи на сторінках власного телеграм-каналу із загальною аудиторією майже 50 тис. користувачів. Серед іншого, фігурант закликає до захоплення Києва та Харкова. Також Бардаш регулярно повторює тези російської пропаганди в ефірах рупорів Кремля на відеохостингу YouTube», - йдеться у повідомленні.

 

Служба безпеки ініціювала експертизи, які підтвердили факти його інформаційно-підривної діяльності на користь агресора.

 

Таким чином, на підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили Бардашу про підозру за чотирма статтями Кримінального кодексу України:

 

ч. 2 ст. 109 (публічні заклики до насильницької зміни конституційного ладу, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій);

чч. 1, 2 ст. 110 (розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території на порушення порядку, встановленого Конституцією України);

ст. 436 (пропаганда війни);

ч. 1, ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

 

Оскільки фігурант переховується від правосуддя на території росії, нині тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності за злочини проти України.

 

Розслідування проводили співробітники СБУ у Вінницькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

 

Як повідомляла "УМ", у Києві виявили підпільний осередок прокремлівського політпроєкту “Другая Украина" та затримали соратників Віктора Медведчука.