Кабмін дозволив розсилати повістки поштою

17:50, 20.05.2024
Кабмін дозволив розсилати повістки поштою

Постанову про повістки поштою уряд ухвалив ще 16 травня. (Фото Кабміну)

Кабінет Міністрів ухвалив постанову, в якій затвердив Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

 

Вдтак, з 18 липня ТЦК та СП зможуть надсилати повістки поштою. Така повістка буде вважатися підтвердженою, якщо зафіксували відмову її отримання або відсутність військовозобов'язаного за адресою проживання.

 

Як інформує Україна молода, про це йдеться у постанові КМУ від 16 травня 2024 року № 560.

 

Згідно з цим документом, резервісти та військовозобов'язані протягом 60 днів після оголошення мобілізації зобов'язані уточнити свої облікові дані через ЦНАП, електронний кабінет або ТЦК за місцем свого перебування або місцезнаходження.

 

Також зазначається, що повістка про виклик до ТЦК з повідомленням про вручення на адресу місця проживання може бути надіслана після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, зокрема адреси місця проживання.

 

"У разі неуточнення протягом 60 днів резервістом або військовозобов’язаним своєї адреси місця проживання повістка надсилається на його адресу зареєстрованого/задекларованого місця проживання", - йдеться у постанові.

 

Вказано, що повістку надішлють не пізніше ніж протягом наступного дня після підпису повістки відповідним керівником.

 

"При цьому день явки за викликом резервіста або військовозобов’язаного визначається не раніше чотирнадцятого дня від дня надсилання повістки засобами поштового зв’язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення".

 

Належним підтвердженням оповіщення у разі надсилання повістки засобами поштового зв'язку є:

 

день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;

день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою ТЦК під час уточнення своїх облікових даних;

день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.

 

Крім того в документі зазначена процедура відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки.

 

"У разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення. Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину".

 

Акт відмови від отримання повістки подається керівнику районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для вжиття заходів до притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності.

 

Акт відмови від отримання повістки реєструється в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

 

Також вказано, що у разі відмови від отримання повістки поліцейський, який входить складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доправляє громадянина до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

Нагадаємо,оновлений закон про мобілізацію та військовий облік набув чинності в Україні у суботу, 18 травня.

 

Як повідомляла «УМ», також Міноборони запустило мобільний додаток до електронного кабінету військовозобов’язаного «Резерв+» - він вже доступний для завантаження на смартфонах. Тож кожен українець може оновити власні дані без відвідування ТЦК або ЦНАП.