Політв’язень-євромайданівець Андрій Коломієць звільнився після 10 років увʼязненняв рф
Після 10 років увʼязнення вийшов на свободу політв’язень Андрій Коломієць. Наразі він утримується у депортаційному центрі у Краснодарському краї. >>
Коломойському повідомили про підозру в організації замовного вбивства
Про підозру в організації замовного вбивства директора однієї з юридичних компаній ще у 2003 році повідомили олігарху Ігорю Коломойському.
Як інформує УМ, про це 8 травня повідомили Офіс генерального прокурора у Телеграм, Нацполіція та джерела в правоохоронних органах.
"За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора відомому бізнесмену, підозрюваному в легалізації майна, отриманого шахрайським шляхом, повідомлено про підозру у вчиненні ще одного злочину, пов’язаного з організацією замовного вбивства (ч.4 ст.27, ч.2 ст.15, п.п. 11, 12, ч.2 ст.115 ККУ)", - сказано, зокрема, в повідомлені Генпрокуратури.
За словами джерел, йдеться про Коломойського.
За даними слідства, олігарх, щоб помститися замовив вбивство директора однієї з юридичних компаній за "невиконання вимог щодо анулювання та визнання недійсними рішень загальних зборів акціонерів відкритого акціонерного товариства".
У поліції стверджують, що Коломойський мав особистий комерційний інтерес у роботі металургійного заводу, а рішення загальних зборів акціонерів підприємства не дозволяло йому повноцінно реалізувати свій план наживи.
Тому він з погрозами звернувся до адвоката юридичної фірми, яка брала участь у загальному зборі акціонерів і готувала юридичну документацію, аби той скасував рішення. У відповідь олігарх отримав відмову, тому вирішив помститися.
Для виконання замовлення Коломойський через свого охоронця залучив членів банди, яка "спеціалізувалась" на фізичній розправі з конкурентами.
За інформацією Нацполіції, напад стався у серпні 2003 року у середмісті Феодосії. Тоді четверо чоловіків нанесли потерпілому удари металевим прутом по голові та ножові поранення у груди, живіт та спину. Завадила зловмисникам добити чоловіка дружина потерпілого, а лікарям вдалося врятувати його життя.
За кілька днів виконавців злочину затримали, а пізніше засудили до позбавлення волі на строки від 6 до 12 років.
Розслідування встановлення замовника вбивства було виокремлене в окреме провадження. І лише 8 травня 2024 року Коломойському було оголошено про підозру.
За замах на умисне вбивство, вчинений на замовлення за попередньою змовою групою осіб передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років або довічне позбавлення волі.
Також у чотирьох регіонах держави проводяться 23 обшуки в рамках цього провадження.
Коломойський уже перебуває під вартою через іншу справу.
Що було раніше: У 2005 році проти Коломойського порушили кримінальну справу за замах на вбивство адвоката Сергія Карпенка через відмову виконувати вказівки у корпоративній суперечці навколо підприємства ДніпроСпецСталь (Запоріжжя). Хоча, у тому ж році за дивних обставин справу закрили.
У 2013-му Віктор Пінчук, який почав судову тяжбу проти Коломойського в Лондоні через акції Криворізького залізорудного комбінату, спробував реанімувати цю справу і довести причетність Коломойського до замовлення вбивства Карпенка.
Але тоді суддя Високого суду Лондона вирішив, що "епізод щодо Карпенка" не будуть включати в процес щодо Криворізького залізорудного комбінату.
Знати більше: Смерть у зоні АТО. Слідчий у ''справі Коломойського'' забрав усі секрети в могилу
Нагадаємо, що Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки та Офіс генпрокурора вручили Коломойському підозру за статтями 190 та 209 Кримінального кодексу: шахрайство та легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом. Згодом Коломойський отримав ще 2 підозри: про виведення з Приватбанку загалом 15 млрд грн.
Шевченківський райсуд Києва обрав Коломойському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком 60 днів із можливістю внесення застави в розмірі майже 510 мільйонів гривень. Згодом розмір застави збільшили до 3,89 млрд грн.
Як повідомляла УМ, Ігор Коломойський добився у суді зменшення застави на 300 млн грн.
Після 10 років увʼязнення вийшов на свободу політв’язень Андрій Коломієць. Наразі він утримується у депортаційному центрі у Краснодарському краї. >>
За одну добу поліцейські ліквідували майже півсотні схем незаконного перетину кордону чоловіками призовного віку у 22 регіонах країни. Серед виявлених оборудок — переправлення поза межами пунктів пропуску, підробка документів про стан здоровʼя, фіктивні внесення в інформаційну систему «Шлях» та інші >>
Останнім часом у Білій Церкві помітили випадки масового отруєння собак >>
Учасник та організатор українського руху опору на тимчасово окупованій території Луганської області, Герой України Володимир Жемчугов розповів, хто та як знищує російських воєнних злочинців та українських зрадників.. >>
Справу щодо шахраїв, які викрадали гроші з банківських рахунків загиблих військовослужбовців ЗСУ, скерували до суду: в такий спосіб їм вдалося привласнити майже 1,5 млн гривень. >>
Затримали та повідомили про підозру командиру 211 бригади ЗСУ Олегу Побережнюку, який не реагував на факти знущання та катування над ввіреними йому військовослужбовцями, працівники Державного бюро розслідувань. >>