ПЦУ підпільно веде діяльність на окупованих територіях

01:08, 06.05.2024
ПЦУ підпільно веде діяльність на окупованих територіях

Така діяльність є небезпечною, адже священників ПЦУ російська окупаційна влада переслідує. (Фото ПЦУ)

Священники Православної церкви України донині підпільно звершують богослужіння на тимчасово окупованих територіях Донеччини, Луганщини й Херсонщини.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомив предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній в інтерв’ю Радіо Свобода.

 

«Ми на території тимчасово окупованих зараз районів Донецької, Луганської, Херсонської областей ведемо діяльність, але підпільно…

 

Тобто є ще священнослужителі на території цих областей, які підпільно звершують богослужіння. Збирають громаду десь так, щоб ніхто не знав про це, бо приходять, арештовують», - каже митрополит Київський і всієї України.

 

За його словами, така діяльність є небезпечною, адже священників ПЦУ російська окупаційна влада переслідує.

 

«От нещодавно була інформація про те, що на території Херсонської області був закатований, вбитий наш священник, отець Степан, це в селищі міського типу Каланчак, якщо я не помиляюся. Його допитували і практично стратили цього священника, який звершував там богослужіння», – розповів Предстоятель ПЦУ.

 

При цьому, місцеві архієреї закликають виїжджати священників з окупованих територій, тому що "не хочуть наражати своїх священнослужителів на небезпеку".

 

Також ПЦУ веде статистику щодо підпільної діяльності на окупованих українських територіях, але не розголошує її, "щоб не давати приводу окупантам взагалі знищити присутність Православної церкви України там".

 

Водночас Епіфаній констатував, що ПЦУ практично припинила діяльність на території окупованого Криму.

 

Як повідомляла «УМ», ПЦУ освятила та відправила на фронт 5300 великодніх пасок для захисників.