Московський піп на Буковині не дав відспівати у храмі загиблого воїна

12:58, 20.03.2024
Московський піп на Буковині не дав відспівати у храмі загиблого воїна

На Буковині священник УПЦ МП не впустив родину з тілом загиблого воїна до церкви і відмовився відспівувати (Фото: Iryna Nykorak/ facebook)

На Буковині в смт Виженка священник УПЦ МП не впустив родину з тілом загиблого захисника до церкви і відмовився відспівувати полеглого воїна.

 

Як інформує УМ, про це повідомила  на своїй фейсбук-сторінці нардепка Ірина Никорак.

 

За її словами, у населений пункт Виженка днями привезли тіло загиблого на фронті воїна Дмитра Клима.

 

Відомо, що боєць цілий рік вважався безвісти зниклим.

 

"Лише через рік знайшли та ідентифікували тіло, і привезли додому до сімʼї. Поруч з їх будинком кладовище, де поховані його батьки, бабусі та дідусі, і родина має там місце для поховання.

Кладовище - при Миколаївській церкві УПЦ, священник якої не впустив родину з тілом загиблого героя до церкви і, звісно, відмовився відспівувати службу", - написала Никорак.

 

Відтак його відспівували біля церкви священники Православної Церкви України.

 

"В цей же час жіночки-прихожанки цієї церкви УПЦ повністю підтримують дії священника, який не пускає відспівати з гідністю та почестями героя в церкві кажучи, цитую: "ну всьо правильно, в свою хату чужих не пускаємо"…

 

Я коли це пишу у мене просто серце стискається від болю. Як таке можливо?! Люди, вам колись буде соромно за це! Як після цього ви дивитесь в очі родині воїна, тіло якого навіть в церкву не занесли?! А потім ви заходите в свій храм зі словами "Госпаді памілуй, спасі і сохрані", бо священник простить всі ваші гріхи…

 

Для мене це вже не про Бога та віру, а про сліпе фанатичне слідування незрозуміло яким цінностям. Царство небесне полеглому за свободу", - додала нардепка.

 

Як повідомляла УМ, у Херсоні московський піп торгував зброєю у храмі.