«Персональний Миколай»: волонтери запускають спецпроєкт для дітей ВПО
Початок ініціативи "Персональний Миколай" для дітей переселенців до Дня святого Миколая анонсували волонтери в Україні. До неї можуть долучитися усі небайдужі українці. >>
Віряни, які прийшли на службу до початку комендантської години, можуть залишатися в храмі на всю ніч. (Фото ПЦУ)
У Києві дозволили вірянам, які прийшли на службу до початку комендантської години, залишитися в храмі на всю ніч, аж до завершення комендантської години.
Як інформує Україна молода, про це КМВА у Телеграмі.
«Комендантська година не унеможливлює проведення нічного богослужіння у церквах. Віряни, які прийшли на службу до початку комендантської години, можуть залишатися в храмі на всю ніч, до завершення комендантської години. По завершенню комендантської години люди також можуть відвідати церкви і освятити великодній кошик», - зазначив начальник КМВА Сергій Попко.
Він підкреслив, що залишати храми і перебувати на вулицях чи інших громадських місцях під час комендантської години – заборонено.
Пан Попко також наголосив, що усі віряни, які вирішать відвідати нічні молебні в храмах, мають самостійно дізнатися про розташування найближчого укриття. Під час оголошення повітряної тривоги і священнослужителі, і відвідувачі мають обов’язково перейти до бомбосховища.
У КМВА нагадали, що за попереднім графіком, храми та собори будуть відкриті для усіх вірян для вечірніх та ранкових молебнів 15 та 16 квітня.
15 квітня вечірні молебні проведуть в період з 15:00 до 23:00. А 16 квітня заплановані ранкові молебні – з 5:00 до 18:00 год.
Комендантська година триватиме як завжди – з 00:00 до 5:00. Під час комендантської години забороняється перебувати на вулиці та в інших громадських місцях, а також переміщатись транспортом або пішки без спеціальної перепустки.
Якщо в заборонений час людина перебуває на вулиці, то комендантський патруль має право затримати дану особу і перевірити у неї наявність документів, встановити причину порушення комендантської години. А також у разі потреби провести огляд речей, транспортного засобу чи навіть помешкання затриманого.
Якщо затриманий чинить опір або не виконує законні вимоги комендантського патруля, то до такої особи можуть застосувати фізичну силу чи (в крайньому разі) вогнепальну зброю. Виходити на вулицю дозволено тільки щоб дійти до найближчого укриття під час повітряної тривоги.
Як повідомляла УМ, влада Київщини не буде скасовувати комендантську годину на Великдень, у храмах зможуть перебувати тільки священники, але буде трансляція святкової служби.
Початок ініціативи "Персональний Миколай" для дітей переселенців до Дня святого Миколая анонсували волонтери в Україні. До неї можуть долучитися усі небайдужі українці. >>
За новим законопроєктом, який планують розробити вже до кінця цього року, ТЦК зможуть зупиняти людей на вулиці, перевіряти їхні документи, а також вручати повістки. Вчиняти свої дії ТЦК матимуть >>
Митрополит Київський і всієї України взяв участь у державних заходах з вшанування пам’яті жертв Голодоморів. Особлива заупокійна молитва до Господа пролунала з уст Епіфанія в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври за участі керівництва держави. >>
Російські терористи випустили по Україні рекордну кількість ударних БпЛА – близько 75 «Шахедів» у день пам'яті жертв Голодомору-геноциду 25 листопада. Основний напрямок удару росіян в ніч на суботу та на світанку – місто Київ. >>
Вже 84 парафії перейшли до Православної церкви України на Черкащині з 24 лютого 2022 року й донині. >>
Черговий конфлікт між працівниками ТЦК та перехожими стався у Львові − військові силою заштовхали чоловіка в машину і вибили телефон із рук жінки, яка намагалася його захистити; обласний ТЦК та СП обіцяв розібратися, що сталося. >>