Дев’ять років буцегарні «заробив» екс-слідчий ГПУ Дмитро Сус

10:43, 31.01.2023
Дев’ять років буцегарні «заробив» екс-слідчий ГПУ Дмитро Сус

Раніше Дмитро Сус був звільнений із прокуратури за систематичне порушення законів. (Фото з відкритих джерел)

Колишнього заступника начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури Дмитра Суса Вищий антикорупційний суд засудив до 9 років позбавлення волі.

 

Як інформує УМ, про це стало відомо із прямої трансляції оголошення вироку ВАКС.

 

Екс-слідчого ГПУ засудили за заволодіння майном.

 

Йому призначили 9 років позбавлення волі із забороною протягом 3 років обіймати певні посади та конфіскацією всього належного йому майна.

 

Також Суса позбавили класного чину – старший радник юстиції.

 

Вирок можна оскаржити протягом 30 днів до Апеляційної палати ВАКС.

 

                                                      Дмитро Сус під час засідання суду.

 

Нагадаємо, ще у 2017 році колишнього високопосадовця Генпрокуратури Дмитра Суса підозрювали у привласненні коштів та майна. Зокрема, під час обшуків він нібито продавав вилучені матеріальні цінності, а також привласнив понад 400 тисяч гривень.
 
Також екс-прокурора звинувачували у декларуванні недостовірних даних - він не вніс до декларації позашляховик Audi Q7, який був у йогов икористанні, хоча зареєстрована дорога автівка була на його бабусю.
 
Як повідомляла "УМ", із 27 липня 2017 року Дмитро Сус перебував під домашнім арештом після затримання в аеропорту "Бориспіль", але в січні суд змінив йому запобіжний захід на заставу в розмірі 1,76 мільйонів гривень. Оскільки Сус не вніс заставні гроші, то судді вирішили змінити йому запобіжний захід на тримання під вартою.
 
Дмитро Сус був звільнений із прокуратури за систематичне порушення законів "Про запобігання корупції", "Про прокуратуру", правил прокурорської етики та дії, що ганьблять звання прокурора.
 
У лютому 2018 року Суса арештували без права внесення застави на 60 діб через заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, а також декларування недостовірних даних.