Відвів літак від села: Данило Мурашко похований з військовими почестями

15:52, 30.01.2023
Відвів літак від села: Данило Мурашко похований з військовими почестями

Данило Мурашко воював з перших днів війни і здійснив 141 бойовий виліт (facebook.com/299brigade)

На Донеччині під час виконання бойового завдання у Краматорському районі загинув 24-річний пілот Данило Мурашко, який відвів підбитий літак від осель.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє 299 бригада тактичної авіації ім. генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова у Фейсбуці.

 

Із загиблим побратимом попрощалися 30 січня.

 

Зазначається, що командир авіаційної ланки авіаційної ескадрильї Данило Геннадійович Мурашко (10.08.1998 р.н.) від першого дня повномасштабної збройної агресії РФ здійснив 141 бойовий виліт.

 

У складних умовах протидії протиповітряних засобів та винищувачів противника знищив близько 70 одиниць броньованої техніки, понад 80 автотранспортних засобів, приблизно 30 автоцистерн паливно-мастильних матеріалів, близько 600 особин живої сили противника, заначають побратими льотчика.

 

Завдяки умілим діям, неодноразово здійснював вивід авіаційної техніки з під авіаційних та ракетних ударів противника.

 

За видатні досягнення у боротьбі з ворогом Мурашко нагороджений орденами Богдана Хмельницького всіх трьох ступенів.

 

Під час виконання бойового завдання у складі пари 27 січня 2023 року був підбитий ворожим винищувачем.

 

«Побачивши поблизу населений пункт Шабельківка, пілот не зважаючи на малу висоту польоту, до останньої секунди намагався відвести літак від житлових будівель. В зв’язку з цим втратив висоту, не зміг безпечно катапультуватися та загинув смертю Героя.

 

За виявлені у захисті державних інтересів особисті мужність і відвагу, зміцнення обороноздатності та безпеки України майор Мурашко Данило Геннадійович командуванням військової частини представлений до присвоєння звання «Герой України» (посмертно)»,— йдеться у повідомленні

 

Як повідомляла УМ, відомий громадський активіст, волонтер, який роками відновлював меморіали та могили вояків Армії УНР Олег Собченко загинув у бою з окупантами під Вугледаром на Донечині 24 січня..