Папа Франциск зустрівся з українськими предстоятелями у Ватикані

16:17, 25.01.2023
Папа Франциск зустрівся з українськими предстоятелями у Ватикані

Під час зустрічі з делегацією Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій (ВСЦіРО), Папа Франциск запевнив, що молитьс за Україну

Папа Римський Франциск у середу, 25 січня, вперше зустрівся з делегацією Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій (ВСЦіРО), які прибули з візитом до Ватикану.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє «Vatican news», Митрополит та очільник ПЦУ Епіфаній у Твітері, глава УГКЦ Святослав Шевчук у Фейсбуці.

 

«Дякую вам за цю вашу єдність, це для мене багато означає. Це схоже на дітей у сім'ї, де один там, інший – ще десь, але коли мама хвора, всі збираються разом»,—сказав Папа Римський під час зустрічі.

 

 

Водночас він зазначив, що не йдеться про єврейську, ісламську, християнську, православну чи католицьку Україну, а про "маму Україну", заради якої всі гуртуються разом.

 

 

Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Епіфаній, у свою чергу, повідомив, що на зустрічі Папу попросили продовжити молитву про Україну та боротьбу за правду.

 

 

«Як ВРЦіРО ми справді зібрані разом подібно до дітей, що збираються звідусіль, коли хворіє мати. Таку аналогію вжив Папа Франциск під час нашої зустрічі сьогодні ранком. Ми є різні, але наша Мати - Україна. Просили Папу продовжити молитву про Україну і боротьбу за правду»,— написав Епіфаній у твіттері.

 

Папа запевнив, що молиться за Україну. 

 

«Не сумнівайтеся, я молюся за вас! Ношу вас у моєму серці та благаю Бога, щоби Він змилувався над цим настільки відважним народом!»- підкреслив Франциск.

 

Глава УГКЦ Святослав Шевчук, у свою чергу, повідомив, що під час зустрічі передав Папі списки полонених медиків. 

 

«Передав Святішому Отцеві списки полонених медиків, які отримав напередодні від Поважної ради Ордену Святого Пантелеймона»,- сказав він.

 

Також він подякував Папі за лист до українського народу, його духовну близькість з нашим народом-мучеником, гуманітарну солідарність та міжнародну підтримку України.

 

Франциск запевнив, що «він є з нами у намаганні звільнити полонених та політичних в'язнів і ствердив, що молиться за Україну кожного дня».

 

Як повідомляла УМ, у межах свого першого офіційного візиту у Римі перебуває  Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.