У жіночому монастирі на Закарпатті молилися за Кирила Гундяєва, фото

13:10, 01.12.2022
У жіночому монастирі на Закарпатті молилися за Кирила Гундяєва, фото

Спецслужби завітали до черниць-московиток на Закарпатті. (Фото СБУ)

Служба безпеки України завершила контррозвідувальні (безпекові) заходи, які проводила на території Свято-Кирило-Мефодіївського жіночого монастиря Мукачівської єпархії УПЦ (МП) на Закарпатті.

 

Як інформує УМ, про це 1 грудня повідомили на сайті СБУ.

 

«Понад 20 осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування, у тому числі з використанням поліграфа.

 

Співробітники СБУ знайшли велику кількість агітаційно-пропагандистських матеріалів. Більшість літератури – авторства російських діячів і видана російськими друкарнями», - сказано, зокрема, в повідомленні.

 

 

Серед виявленого правоохоронцями – книжки ксенофобського змісту з образливими вигадками про інші національності та релігії. У знайдених брошурах заперечується право України на незалежність і наголошується, що росію, Україну та білорусь «нельзя разделить».

 

 

Попри заборону керівника єпархії в монастирі продовжували згадувати під час молебнів патріарха рпц кирила гундяєва, який «благословив» російських військових убивати українців. Навіть розробили так звану «пам’ятку», де аргументували, чому саме не можна відмовлятися від згадки московського патріарха. У випадку непокори – залякували «бути відстороненим від усякого священства».

 

Також під час заходів СБУ знайшла тексти проросійських пісень, якими прославляли «русскую землю» і закликали до «пробуждения матушки-Руси».

 

Усі матеріали буде передано на відповідні експертні дослідження.

 

 

Вказані безпекові заходи відбувалися у межах чинного законодавства.

 

Як повідомляла УМ, Львівська облрада заборонила діяльність УПЦ МП на території регіону.