Заперечують існування України: СБУ знайшла в попів УПЦ (МП) шокуючі пропагандистські матеріали, фото

14:28, 28.11.2022
Заперечують існування України: СБУ знайшла в попів УПЦ (МП) шокуючі пропагандистські матеріали, фото

Московська єпархія в Україні - розсадник фсбешної агентури у рясах. (Фото: сайті СБУ.)

Співробітники СБУ та Нацполіції знайшли велику кількість антиукраїнських матеріалів під час безпекових заходів на території Почаївської духовної семінарії та Івано-Франківської єпархії УПЦ (МП).

 

Як інформує УМ, про це 28 листопада повідомили на сайті СБУ.

 

Зокрема, СБУ виявила літературу, в якій заперечується існування українського народу, його мови, а також саме право України на державність, і, навпаки, наголошується, що це нібито штучно 

створена держава.

 

 

Також Служба безпеки знайшла брошури та книжки ксенофобського і ненависницького змісту з образливими вигадками про інші національності та релігії.

 

Більшість літератури – авторства російських діячів за видавництва російських друкарень.

 

 

Крім того, СБУ вивчає походження зразків символіки «великого войска Донского», яку виявили в одному з підсобних приміщень Івано-Франківської єпархії УПЦ (МП). Зокрема, йдеться про шеврони цього незаконного збройного формування, яке у 2014 році допомогло рашистам окупувати частину Донецької та Луганської областей.

 

Усі ці речові докази є підставою для відкриття двох кримінальних проваджень за 161 статтею Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). Наразі всі вони направлені на відповідні незалежні експертизи.

 

 

За результатами цих досліджень будуть вживатися подальші процесуальні дії.

 

У СБУ наголосили, що в своїй діяльності дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.

 

 

Як повідомляла УМ, СБУ проводить безпекові та перевірочні заходи у Івано-Франківській єпархії УПЦ МП.