Українське агентство provid розробило шрифт у вигляді куль для російських текстів

20:05, 09.11.2022
Українське агентство provid розробило шрифт у вигляді куль для російських текстів

Автоматні черги, вибухи, постріли — це і є російська мова сьогодні. (Фото: агентство provid)

Українські креатори з агентства provid  пропонують кулі замість слів: вони створили особливий шрифт для матеріалів російською, яка нині ототожнюється з агресією, насиллям та жорстокістю.

 

Зокрема, шрифт створено з зображень отворів від російських куль на вулицях українських міст, які постраждали від російської агресії.

 

Як інформує Україна молода, свою ідею під назвою «Російський кульовий» (Russian bullet) агентство provid  представило у День української писемності та мови у середу, 9 листопада.

 

Так, українські креатори ініціювали соціальну кампанію, покликану показати вплив російської пропаганди та російського контенту через візуальний креатив.

 

Вони створили кириличний шрифт для літер російської мови, який не містить звичних знаків.  Замість них використані графічні кульові отвори, зображення яких було знайдено на фотографіях, зроблених на деокупованих територіях. Кожна літера – це слід від російських куль, що влучали в будинки, авто та пам’ятки.

 

«Росія спілкується з нами мовою насилля та агресії. Автоматні черги, вибухи, постріли — це і є російська мова сьогодні. Кожне “не все так однозначно”, кожне “треба зрозуміти їхню позицію”, кожен заклик до замирення, зняття санкцій або продовження економічної співпраці з Росією перекладається російською мовою як постріли, вибухи й руйнування в Україні.

 

Тож, якщо існує мова, має бути і її графічне втілення — шрифт. От ми і вирішили створити такий інструмент для простого й наочного відображення російської мови у медіа, контенті та креативних матеріалах. І референсів для такого шрифта, на жаль, виявилося вдосталь», — прокоментувала ідею креативний директор provid Влад Галяпа.

 

Новий шрифт в агентстві пропонують до вільного вжитку всім, хто хоче скористатися ним для створення будь-яких креативних чи інформаційних матеріалів.

 

Онлайн-медіа, які досі мають російськомовну версію сайту, можуть встановити собі цей шрифт, щоб підкреслити важливість мовної політики та привернути увагу до загрози з боку російського контенту.

 

 

Для цього медіа з російськомовним контентом зазвичай достатньо додати otf-файл шрифту на сервер і прописати в css-стилі випадки його використання. Після цього шрифт працюватиме як звичайний, а російська мова відображатиметься кульовими пробоїнами.

 

“Його можна використати для комунікаційної кампанії, як іміджевий хід, спосіб привернути увагу до зміни мовної політики перед деактивацією російськомовної версії або ж як засіб для висловлення власної позиції”, — наголошують в агенстві.

 

В агентстві сподіваються на поширення креативної графічної ідеї. І вже хочуть зробити кілька примірників творів класичної російської літератури, надрукованих шрифтом, що має вигляд слідів від куль.

 

Креатори закликають видання з російськомовною версією долучитися до кампанії та встановити шрифт принаймні на один день. А для тих медіа, які планують назавжди вилучити мову агресора зі свого ресурсу, цей шрифт стане чудовим приводом наостанок нагадати про загрозу, яка походить від російськомовного контенту.

 

Звантажити шрифт та дізнатися більше про проєкт можна за посиланням.

 

Як повідомляла «УМ», Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний привітав українців із Днем української писемності та мови та наголосив, що саме ціною життів кращих ми виборюємо право говорити рідною мовою.