ЗСУ перехопили стратегічну ініціативу у війні

10:55, 05.08.2022
ЗСУ перехопили стратегічну ініціативу у війні

ЗСУ взяли ініціативу на фронті, а рашисти перекидають чергове «гарматне м’ясо» на південь (facebook.com/MinistryofDefence.UA)

Українським військовим вдалося перехопити стратегічну ініціативу у боях та змусити російського ворога перерозподіляти сили. 
 
Як інформує Україна молода, про це у зведенні за 4 серпня повідомляє американський Інститут вивчення війни.
 
Підготовка України до контрнаступу в Херсоні та початкові операції цього контрнаступу у поєднанні з різким ослабленням російських сил загалом, мабуть, уперше дозволяють Україні розпочати активно формувати хід війни, — наголошують автори свіжого огляду.
 
ISW повідомляють, що швидше за все, на даному етапі, Росія відмовилася від захоплення Слов'янська та Сіверська. Йде активне перекидання військ у напрямку Херсона та Запоріжжя. Перекидання військ також супроводжується перекиданням військової техніки.
 
Всі ці дії армії РФ пов'язані з побоюванням контрнаступу у Херсонській області.
 
В ISW вважають, що подальший хід війни залежатиме від того, чи зможе українська армія вести контрнаступ відразу на кількох напрямках.
 
Їм, ймовірно, доведеться або відмовитися від своїх позицій на заході від Ізюму на користь захисту своїх ліній наземних комунікацій на північ і на схід, або виділити більше особового складу та техніки, щоб спробувати утримати нинішню лінію фронту. Однак такі сили потрібно було б перекинути з іншого напрямку, що поставило б під загрозу інші завоювання Росії, — пояснюють фахівці Інституту вивчення війни.
 
Як повідомляла УМ, Збройні сили України продовжують деокупацію Херсонщини: українські захисники звільнили від окупантів ще сім населених пунктів.