Ешелоновану систему ППО довкола Києва може прорвати лише масований ракетний удар

15:49, 22.06.2022
Ешелоновану систему ППО довкола Києва може прорвати лише масований ракетний удар

Навколо Києва створили ешелоновану систему ППО, але загроза ракетних ударів зберігається

Київ має потужну ППО, однак загроза масованого ракетного удару є великою.
Тому виключати ймовірність спроб формування нових ударних угруповань на Київському та Чернігівському напрямках не варто. 
 
Як інформує Україна молода, про це повідомив командувач угруповання сил і засобів оборони міста Києва генерал-лейтенант Олександр Павлюк в інтерв’ю журналістам.
 
«На сьогодні безпека Києва, Київщини, всієї України забезпечується уздовж лінії зіткнення на Харківщині, Луганщині, Донеччині, Херсонщині. Для ворога Київ лишається і лишатиметься головною метою його загарбницьких мрій. Він ніколи не відмовиться від цього.
 
Про це нам слід постійно пам’ятати і не виключати ймовірність спроб формування нових ударних угруповань на Київському та Чернігівському напрямках за рахунок заходів "тотальної мобілізації" резервістів, залучення запасів техніки та озброєння радянських часів, яких ще є вдосталь на базах зберігання. Незважаючи на великі втрати російської армії у живій силі, озброєнні та військовій техніці, агресор все ще має значний людський та технічний ресурс»,— зазначив Олександр Павлюк. 
 
Він наголосив, що з огляду на стан та положення військ противника раптово або у стислі терміни це здійснити неможливо. Разом з тим, у разі успіху противника у Східній операційній зоні, значна частина його сил та засобів може бути переміщена звідти на Київський напрямок та задіяна у формуванні нового ударного угруповання. 
 
Отже, небезпека повторного наступу на Київ лишається.
Водночас, на думку командувача, на сьогодні більш вірогідною є загроза ракетних ударів по Києву. Павлюк вкотре закликав усіх киян та гостей столиці не втрачати пильність та вчасно реагувати на сигнали повітряної тривоги.
 
«Наразі реальнішою загрозою для нашої столиці є завдання супротивником ракетних ударів по критичних об’єктах державного управління, військової та цивільної інфраструктури. Маємо цьому багато прикладів.
 
Проте довкола Києва створено достатньо ефективну та ешелоновану систему ППО, яка в цілому здатна захистити місто від засобів повітряного нападу та постійно вдосконалюється.
 
Однак імовірність прориву зони ППО у разі масованого ракетного удару все ж таки існує».
 
Як повідомляла УМ, небо Києва захищають системи протиповітряної оборони, створені за новітніми технологіями і оснащені штучним інтелектом.