Гвардія наступу: українці подали понад 7 тисяч заявок
Понад 7000 українців бажають вступити до лав «Гвардії наступу». >>
Бійці 118 окремої бригади територіальної оборони у нових бойових вишиванках. (Фото Черкаської тероборони)
Сьогодні, коли українці в усьому світі відзначають День вишиванки, наші хлопці, які захищають Україну від ворога, теж можуть похвалитися своєю бойовою вишиванкою, яку називають оберегом. Її нині створили в Черкасах у творчій майстерні відомої української художниці Олександри Теліженко.
Ця вишиванка незвичайна, такої немає ніде в Україні та світі. Вона не вишита традиційно, коли малюнок мережать на полотні. Черкаські майстрині взяли і вишили гладдю маніжку, а потім нашили її на військову сорочку, яка видається нашим захисникам у ЗСУ.
За словами пані Олександри Теліженко, все враховане до міліметра, щоб українські бійці могли накласти вишиту маніжку і самотужки пришити її навіть в польових умовах.
Як повідомили «УМ» в 118 окремій бригаді територіальної оборони, ідею такої незвичайної вишиванки подали їхні бійці, один з яких є фахівцем із мистецтвознавства.
«Тож з ініціативою бойової вишиванки ми звернулися до місцевих художників із «Теліженко. Творча майстерня». Співпрацею бійців тероборони і митців й було створено стильну, колоритну та сучасну вишивку, яку можна носити на бойовій сорочці ЗСУ», – розповідають у бригаді територіальної оборони.
І додають, а першими моделями, безумовно, стали автори ідеї. Останні запевняють, що аналогів такій вишиванці не існує. Тож, мовляв, Черкаси нині стали центром військової моди.
Як зазначає Максим Дубінський із Черкаської територіальної оборони, у такій вишиванці прокидається козацький дух, відчуваєш особливе піднесення, адже вишиванка-це одяг для душі.
«Вишиванка-це енергетика, це енергетичний захист», – додає Олександра Теліженко.
А тим часом, у творчій майтерні Теліженко вже поступають замовлення на бойові вишиванки від самих військових та від їхніх родичів.
Як повідомляла "УМ", у Чернівцях покажуть відтворену вишиванку Степана Бандери.
Понад 7000 українців бажають вступити до лав «Гвардії наступу». >>
У боях під Кремінною, що на Луганщині загинув 33-річний львівський археолог, заступник директора історико-культурного заповідника "Давній Пліснеськ" Андрій Филипчук. >>
Тисячі добровольців проконсультувалися щодо подання заявок на вступ до бригад «Гвардії наступу», створення яких було оголошено МВС лише у четвер ввечері. >>
Ще 116 укранських оборонців повернулися додому. 4 лютого відбувся ще один великий обмін полоненими. >>
Керівництво Центральної військово-лікарської комісії Медичних сил ЗСУ викрили на хабарях за видачу документів про непридатність до військової служби. Вдома знайшли мільйони готівки >>
Йдеться про бригаду Держприкордонслужби «Сталевий кордон», бригаду Нацполіції «Лють» та бригади Нацгвардії – «Спартан», «Рубіж», «Червона калина», «Кара-Даг» та «Буревій». >>