Залужний наказав сформувати перші у світі ударні роти БПЛА
Перші у світі ударні роти безпілотних літальних апаратів (БпЛА) формуються в Україні. >>
Пілот винищувача МіГ-29 майор Євген Лисенко любив життя на землі і в небі. (Фото: facebook.com/PvkZahid)
Пілот винищувача МіГ-29 майор Євген Лисенко героїчно загинув у повітряному бою під Житомиром.
У жорсткому протистоянні з двома російськими літаками український льотчик устиг збити один з них, але загинув від ворожих систем ППО…
Як інформує Україна молода, прізвище полеглого захисника України оприлюднило Повітряне командування "Захід" Повітряних Сил ЗСУ в середу.
Зазначається, що за місяць до військового вторгнення росії, Євгена призначили командиром авіаційної ескадрильї.
«У свої 28 років Женя вже був льотчиком-інструктором. Йому зовсім мало лишалось польотів до присвоєння кваліфікації льотчика 1-го класу, - згадує свого друга військовий побратим і однокурсник Олексій.
Повітряне командування інформує: «Там був непростий бій і він летів самовіддано. Майор Євген Лисенко був командиром однієї з ескадрильї Севастопольської бригади тактичної авіації ім. Покришкіна. Це одна з двох бригад, що відмовилися переходити на сторону росії ще в 2014 році».
Євген родом із Черкаської області. Закінчив військовий ліцей, згодом Харківський Національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба та одразу потрапив на службу в ЗС України.
«У 12 років вирішив, що буде військовим. А з першого курсу училища визначився, що льотчиком. І від мрії своєї не відступив, - розповідає мама загиблого. - Казала йому: давай ще подамо кудись документи, раптом не пройдеш. А він: нікуди більше. Як не пройду – наступного року знову вступатиму на льотчика».
У захисника України залишилися дружина та двоє маленьких дітей.
«Потрібно захистити тих дітей», - останні слова, які Женя сказав матері.
Дружина Євгена додає: «Він дуже сильно віддавався роботі, своїй справі, навіть, інколи я ображалася. Він надзвичайно любив свою роботу, любив небо, завжди йшов до цілі. Я надзвичайно ним захоплювалася».
Поховали Героя у рідному селі Ротмистрівка на Черкащині.
Як повідомляла "УМ", бойові побратими пообіцяли помститися ворогу за легендарну "Ромашку" - медика Валентина Пушич, яка загинула в перші дні вторгнення рашистів.
Перші у світі ударні роти безпілотних літальних апаратів (БпЛА) формуються в Україні. >>
На Бахмутському напрямку під час боїв за Соледар російська армія втратили стільки ж людей, скільки у двох війнах проти Чечні. >>
Відсьогодні, 26 січня, набув чинності закон про посилення кримінальної відповідальності військовослужбовців за невиконання наказів і дезертирство. >>
Речник східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий повідомив, що на Донеччині оборонці Соледара повністю залишили місто. >>
На наш погляд, треба з гуманітарної сфери взагалі вилучити термін «генеральний директор». Один з авторів статті пропрацював майже 32 роки на посаді директора обсерваторії, яка не має аналогів у Європі за розгалуженістю напрямів діяльності, й жодного дня не шкодував, що він — «простий» директор. >>
На Харківщині є села, де прислужники рашистів проживають поруч із тими, кого вони відправляли до ворожих катівень. >>